Луганський обласний Фестиваль української народної іграшки та гри, який раніше проходив у Кремінній, триває одразу в кількох регіонах України

Чотириденний Луганський обласний Фестиваль української народної іграшки та гри триває у дистанційному форматі з 10 по 13 жовтня у кількох регіонах України. Про це повідомила Кремінська міська військова адміністрація на своїй сторінці у facebook 11 жовтня.

"З 10 по 13 жовтня на Луганщині триває обласний Фестиваль української народної іграшки та гри. Цьогоріч захід, що має на меті розвиток, збереження та популяризацію української народної культури, проходив у дистанційному форматі. А раніше Кремінська громада широко відзначала цей Фестиваль, приймаючи на своїй мальовничій землі гостей з усієї області. Він був справжнім святом для місцевих жителів та мав важливе значення для збереження національної спадщини й культурного потенціалу регіону. Сьогодні Фестиваль не втратив своєї значущості, адаптувавшись до нових умов", - пише Кремінська МВА.

Зазначається, що в рамках Фестивалю на координаційних центрах підтримки ВПО Луганщини були організовані виставки народних іграшок, виготовлених у різноманітних техніках, таких як різьблення, вишивка, декоративний розпис, плетіння та ткацтво. Особливу увагу приділено інтерактивним іграм, серед яких обрядові, хороводні та групові народні ігри. 

Зокрема, в гуманітарному хабі міста Рівне Кремінська бібліотека разом із фахівцем Будинку культури провели захід "Народна іграшка та гра". Учасники не лише дізналися більше про традиційні українські іграшки та ігри, але й активно брали участь у сучасних інтерактивних завданнях, наприклад, вікторині в Kahoot!, яка перевіряла знання сучасної української культури.

У Києві на базі гуманітарного хабу Кремінська бібліотека організувала презентацію творчих робіт під назвою "Майстри Луганщини", де були представлені роботи талановитих майстринь народного мистецтва Ольги Соловей, Алли Ремішевської, Лілії Орлової, Зої Олійник, Ольги Кушнаренко, Олени Драголюбової та Людмили Музирі.

У Львові в хабі кремінські бібліотекарі також провели виставку, де свої унікальні вироби показали юні майстрині Дар'я Денищенко, Мирослава Якущенко та Алла Кухар. А також Любов Петренко, Олександра Зінченко, Катерина Гончарова, Ірина Вакуленко, Наталія Петрушанко, Ольга Кушнаренко та Ольга Чорнобай.

"Фестиваль вкотре довів, що українська народна культура не лише зберігається, але й активно розвивається, об'єднуючи людей навіть у найскладніші часи!" - підеркслюється в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що релокований Луганський обласний театр представив виставу "Ніч на полонині" на ювілейному фестивалі "Золотий Лев" у Львові.

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті