Лікарі в Україні готові оперативно реагувати на спалахи холери після підриву Каховської ГЕС - Кузін

Українські лікарі готові до будь-якого розвитку подій, зокрема до спалахів холери, після підриву Каховської ГЕС. Про це 7 червня передає "Укрінформ" із посиланням на головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

"З 1 червня було розпочато посилений інфекційний нагляд, тому ми не виключаємо, що серед інфекційних захворювань, які можуть бути після спаду води, можуть виникати точково випадки холери. Ризики є, ризики ми не виключаємо, але з нашого боку забезпечено, щоб таких випадків не сталося, щоб вони були контрольовані", - заявив він.

Кузін також підкреслив, що після спаду води буде застосовуватися максимальна кількість профілактичних заходів, щоб не допустити розвитку гострих кишкових інфекцій.

Головний санлікар нагадав, що посилений епіднагляд за холерою в Україні здійснюється, згідно із законодавством, щорічно з 1 червня. Оскільки кілька регіонів, зокрема південь України - Одеська, Миколаївська, Херсонська області, АРК Крим - мають ризики спалахів цього захворювання.

"Ці заходи полягають у тому, що відповідні території руйнування мають бути дезінфіковані, вода має пройти лабораторні дослідження, у разі використання колодязів, джерел застосовуються локальні водоочисні технології та засоби. Тому в області після того, як спаде активна фаза цієї надзвичайної ситуації, активно працюватиме протиепідемічна служба, щоб не допустити як появи, так і поширення випадків холери", - додав Кузін.

Наразі, за його словами, є достатня кількість лікарських і діагностичних засобів, щоб продіагностувати гострі кишкові інфекції, зокрема й холеру.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС готові прихистити у восьми регіонах.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті