Китай вирішив відмовитися від "Сили Сибіру-2" на користь газопроводу з Туркменістану

Китай ухвалив рішення прискорити будівництво газопроводу з Туркменістану замість росії. Про це повідомляє Reuters.

"Китай прагне зміцнити зв'язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях". Хоча туркменський газ коштує Пекіну на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку не дали результату, китайські чиновники дали "зелене світло" проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів палива щорічно", - заявили журналісти.

При цьому зараз росія веде переговори з Китаєм про будівництво другого газопроводу "Сили Сибіру-2" з річною потужністю в 50 мільярдів кубометрів. Це є спробою росіян компенсувати втрату європейського ринку.

"Центрально-азійські трубопроводи вважаються наріжними інвестиціями в енергетичний і геополітичний простір Китаю. Це канал постачання зі стратегічною цінністю, що витісняє комерційні занепокоєння", - сказав представник китайської нафтової компанії China National Petroleum.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Китаї після переговорів із Зеленським заявили про готовність допомагати Україні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті