Китай вирішив відмовитися від "Сили Сибіру-2" на користь газопроводу з Туркменістану

Китай ухвалив рішення прискорити будівництво газопроводу з Туркменістану замість росії. Про це повідомляє Reuters.

"Китай прагне зміцнити зв'язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях". Хоча туркменський газ коштує Пекіну на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку не дали результату, китайські чиновники дали "зелене світло" проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів палива щорічно", - заявили журналісти.

При цьому зараз росія веде переговори з Китаєм про будівництво другого газопроводу "Сили Сибіру-2" з річною потужністю в 50 мільярдів кубометрів. Це є спробою росіян компенсувати втрату європейського ринку.

"Центрально-азійські трубопроводи вважаються наріжними інвестиціями в енергетичний і геополітичний простір Китаю. Це канал постачання зі стратегічною цінністю, що витісняє комерційні занепокоєння", - сказав представник китайської нафтової компанії China National Petroleum.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Китаї після переговорів із Зеленським заявили про готовність допомагати Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті