Китай розгляне можливість участі в конференції у Швейцарії щодо мирного плану України

Китай розгляне можливість участі в мирній конференції, спрямованій на припинення війни в Україні. Форум відбудеться у Швейцарії найближчими місяцями. Про це повідомив китайський посол 18 березня, - пише "Голос Америки".

Ван Шіхтін, посол Китаю у Швейцарії, заявив в інтерв'ю газеті Neue Zuercher Zeitung, що всі сторони повинні працювати над припиненням війни, яка почалася понад два роки тому.

"Потрібно не допустити, щоб криза посилилася або навіть вийшла з-під контролю, - сказав він. - Ми уважно стежимо за українською конференцією, яку приймає Швейцарія, і розглядаємо можливість взяти в ній участь".

Швейцарський уряд у січні заявив про намір провести мирну конференцію не пізніше початку літа цього року.

Росія, яка вторглася в Україну в лютому 2022 року, назвала план мирної конференції "безглуздим" і вказала, що він приречений на провал без участі Москви.

Минулого місяця президент Швейцарії Віола Амхерд скептично відгукнулася про ідею запрошення Росії до участі в конференції.

В інтерв'ю Ван підкреслив, що Китай висунув стратегію політичного припинення конфлікту. "Необхідно поважати територіальний суверенітет усіх країн і дотримуватися Статуту ООН", - підкреслив він.

"Ми повинні підтримати Росію та Україну у відновленні прямого діалогу якомога швидше, щоб можна було поступово деескалувати ситуацію", - сказав Ван.

Як повідомлялося, МЗС Росії заявило про заявило про те, що РФ не братиме участі в інавгураційному Саміті миру щодо України, який заплановано у Швейцарії.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті