Китай розгляне можливість участі в конференції у Швейцарії щодо мирного плану України

Китай розгляне можливість участі в мирній конференції, спрямованій на припинення війни в Україні. Форум відбудеться у Швейцарії найближчими місяцями. Про це повідомив китайський посол 18 березня, - пише "Голос Америки".

Ван Шіхтін, посол Китаю у Швейцарії, заявив в інтерв'ю газеті Neue Zuercher Zeitung, що всі сторони повинні працювати над припиненням війни, яка почалася понад два роки тому.

"Потрібно не допустити, щоб криза посилилася або навіть вийшла з-під контролю, - сказав він. - Ми уважно стежимо за українською конференцією, яку приймає Швейцарія, і розглядаємо можливість взяти в ній участь".

Швейцарський уряд у січні заявив про намір провести мирну конференцію не пізніше початку літа цього року.

Росія, яка вторглася в Україну в лютому 2022 року, назвала план мирної конференції "безглуздим" і вказала, що він приречений на провал без участі Москви.

Минулого місяця президент Швейцарії Віола Амхерд скептично відгукнулася про ідею запрошення Росії до участі в конференції.

В інтерв'ю Ван підкреслив, що Китай висунув стратегію політичного припинення конфлікту. "Необхідно поважати територіальний суверенітет усіх країн і дотримуватися Статуту ООН", - підкреслив він.

"Ми повинні підтримати Росію та Україну у відновленні прямого діалогу якомога швидше, щоб можна було поступово деескалувати ситуацію", - сказав Ван.

Як повідомлялося, МЗС Росії заявило про заявило про те, що РФ не братиме участі в інавгураційному Саміті миру щодо України, який заплановано у Швейцарії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті