Китай передає Росії супутникові знимки для ударів по Україні, мікроелектронику та інше - Bloomberg

Китай посилив свою підтримку Росії на тлі війни проти України, зокрема став надавати країні-агресору супутникові знімки для ударів по українських цілях. Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, - повідомив NV.

На тлі ознак подальшої військової інтеграції між двома країнами Китай надав Росії супутникові зображення для військових цілей, а також мікроелектроніку та верстати для танків, стверджують джерела, ознайомлені з цим питанням.

Одне з джерел видання також розповіло, що підтримка Китаю, крім того, включає оптику, паливо для ракет і розширення космічної співпраці.

Видання нагадало, що цього тижня президент США Джо Байден висловив занепокоєння лідеру Китаю Сі Цзіньпіну під час їхньої телефонної розмови щодо підтримки Китаєм російської оборонно-промислової бази. Про це розповідала речниця Ради нацбезпеки Білого дому Адрієнн Вотсон.

Як пише Bloomberg, Пекін намагався показувати себе переважно нейтральним на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Та попри це Китай налагодив глибокий альянс з Москвою в рамках того, що Сі та Володимир Путін назвали дружбою «без обмежень» напередодні зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні.

Так торгівля між двома країнами досягла рекордних 240 мільярдів доларів у 2023 році. Китай став постачальником усього — від одягу до техніки та автомобілів — після відтоку з Росії багатьох західних виробників і накладення численних санкцій. Водночас Росія збільшила експорт до Китаю таких товарів, як вугілля та нафта.

Важливо те, що Китай і Гонконг також стали для Москви ключовими воротами для отримання технологій, до яких вона має обмежений доступ, зокрема чіпів та інтегральних схем, які потрібні в тому числі для створення зброї. США та ЄС внесли до санкційних списків кілька китайських фірм, що займались цими постачаннями, утім торгівля не демонструє ознак спаду.

Минулого року адміністрація Байдена також наклала санкції на китайську компанію за надання супутникових знімків російській фірмі, яка, своєю чергою, передавала їх ПВК Вагнер.

Та як стверджують співрозмовники Bloomberg, що говорили на умовах анонімності, підтримка Росії Китаєм поглибилася саме протягом останніх місяців.

Держсекретар США Ентоні Блінкен цього тижня повідомив європейським союзникам тривожну інформацію про масштаби співпраці між Китаєм та Росією, стверджують джерела видання.

Блінкен попросив союзників порушити цю тему безпосередньо з Китаєм і вжити заходів проти китайських юридичних осіб і компаній, додає інше джерело.

Financial Times раніше писала, що Блінкен передав деякі подібні повідомлення на зустрічах із союзниками по НАТО.

За словами джерел Bloomberg, США та їхні союзники намагатимуться донести свою стурбованість до Пекіна та активізувати зусилля, щоб придушити китайську підтримку оборонної промисловості Росії.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті