Курс молодого бійця: російських школярів почали відправляти на військові збори в центри міноборони

Російських школярів почали відправляти на військові збори. Вони проходять стройову підготовку і вчаться захищатися від бактеріологічної зброї, - пише паблік «Верстка» і «Радіо Свобода» 23 вересня. 

Учні російських шкіл у рамках предмета «Основи безпеки і захисту Батьківщини» почали брати участь у військових зборах, організованих у центрах Міноборони «Авангард».

Учнів відправляють у ці центри на п'ять днів. У звітних постах на сторінках шкіл і регіональних пабліків у «ВКонтакте», збори називають «армійськими», «навчальними» і «допризовними військовими», або «курсом молодого бійця». У більшості виявлених «Версткою» публікацій ідеться про те, що в зборах беруть участь тільки хлопчики, однак, наприклад, у селищі Ваніно Хабаровського краю на збори вирушили і дівчатка.

У рамках зборів школярів навчають навичкам вогневої, стройової, тактичної та медичної підготовки, стрільби з «пневматичної гвинтівки і лазерної зброї», методам захисту від радіохімічної та бактеріологічної зброї. Учням також розповідають про види безпілотників. Крім того, школярі вивчають статути Збройних сил Росії.

«Програма дає змогу хлопцям надалі скоротити термін адаптації до умов виходу із зони комфорту, а проведення зборів у різні сезони пори року формує у молоді стійкість до різного клімату», - звітує про збори паблік “Молодёжь Миасса”. 

Як ідеться у звіті Управління освіти Барун-Хемчицького кожууну в Тиві, школярі - їх у публікації називають «допризовниками» - жили в загальній казармі та харчувалися тричі на день. На фотографіях зі зборів видно, що умови справді наближені до армійських. Також діти ходили в однаковій камуфляжній формі.

Серед викладачів і тих, з ким зустрічалися діти в рамках змін, - військові, зокрема учасники вторгнення в Україну.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті