Кулеба закликав Євросоюз конфіскувати активи РФ, закрити шляхи обходу санкцій і надати Україні більше зброї

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Євросоюз надати Україні більше зброї, конфіскувати активи РФ і закрити шляхи обходу санкцій. Про це він заявив під час виступу на першій у цьому році Раді міністрів закордонних справ ЄС 22 січня, повідомляє сайт МЗС.

"Всі заблоковані російські активи мають бути використані для компенсації наслідків російської агресії, оборони та відновлення України. Шляхи втілення цього рішення можуть та мають бути знайдені ЄС спільно з "Групою семи". Для цього є всі міжнародно-правові підстави. Росія визнана агресором у низці резолюцій Генасамблеї ООН, а отже несе відповідальність за компенсацію завданої шкоди. Немає більш справедливого рішення, ніж зробити це із використанням заморожених російських активів", - сказав Кулеба.

Він зазначив, що Україна розраховує на швидкі кроки вже у першій половині 2024 року задля практичного відкриття переговорів про вступ до ЄС, зокрема схвалення переговорної рамки та проведення першої міжурядової конференції, а також закликає ЄС збільшити постачання зброї, затвердити довгострокову програму підтримки, конфіскувати активи РФ і перервати постачання до росії критичних компонентів.

Кулеба також звернув увагу міністрів країн ЄС на ескалацію повітряного терору росії та закликав їх збільшити та прискорити військову підтримку нашої держави.

"Зміцнення ППО залишається пріоритетом. "Патріоти", "NASAMS", IRIS-T та SAMP-T - це абревіатури, які рятують цілі міста та тисячі людських життів. Закликаю також прискорити постачання артилерійських снарядів, дронів усіх типів і далекобійних ракет із радіусом у 300+ кілометрів. Чим більше снарядів, тим менші втрати; чим довший радіус, тим коротшою буде війна", - заявив очільник українського МЗС.

Раніше Кулеба розповів, коли будуть перші повітряні перемоги F-16 в Україні.

Статті

Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Країна
15.01.2025
11:24

Підземні школи. Як це виглядає в Запоріжжі

Вже наприкінці грудня у  Запоріжжі відкрили другу підземну школу на базі гімназії №107. Її будували 6,5 місяців. Будівельні роботи на 117,9 мільйона гривень виконали коштом державної субвенції та співфінансування з обласного бюджету.
Світ
15.01.2025
09:57

«Київ може бути непередбачуваним і щось викинути». Російські ЗМІ про Україну

Відносини між Трампом і Байденом антагоністичні. Тому Україна не входитиме до числа пріоритетів Трампа. Його більше хвилює Китай. Крім того, він позначив свої інтереси щодо Гренландії, Панамського каналу, Мексики, Канади.
Всі статті