Кремлівська пропагандистка Симоньян пригрозила Заходу ядерним вибухом над росією. Пєскову довелося пояснювати

Кремлівська пропагандистка Маргарита Симоньян, обурена падінням українського ударного дрона недалеко від будинку її родичів в Адлері, де вона сама жила в дитинстві, записала відео, в якому погрожує Заходу... ядерним вибухом над територією росії. Про це повідомляє The Insider.

"Дорогі та шановні колишні партнери, називаючи речі своїми іменами, ви ведете війну з нами, а ми змушені вести війну з вами, з усіма наслідками, що випливають. І для цього не обов'язково навіть буде, як, царство йому небесне, Жириновський вимагав, "разом довбанути по Вашингтону". <...> Мені тут одна розумна людина розповіла те, про що я навіть не здогадувалася і не знала, я ж не розбираюся в цьому всьому. <...> Якщо зробити за сотні кілометрів на нашій же території, де-небудь над Сибіром, термоядерний вибух, наприклад, ядерний вибух, то нічого не буде на землі. Нічого такого страшного. Ні ядерної зими, якої всі бояться, ні жахливої радіації, яка вб'є всіх навколо, а кого не вб'є, ті помруть протягом десяти років від онкології, - нічого цього не буде. А що буде - так це буде виведена з ладу вся радіоелектроніка. Уся цифра. Усі супутники. Ось ця камера, на яку я зараз знімаю. Ось телефон, який поруч зі мною лежить. І ми повернемося з вами в рік який-небудь десь 1993-й - дротові телефони, двушечка в телефоні-автоматі. Я вам скажу: чудово ж жили, ось правда, я навіть зрадію. Щонайменше мені не доведеться пояснювати своїм дітям, чому у всіх є гаджети, а в них немає. Я забороняю своїм дітям мати гаджети, це окрема тема, зараз не про це, але щонайменше це буде гора з плечей: щоразу, коли діти повертаються зі школи, - "ось у всіх є телефони й айпади, а в нас нема!", - а я скажу "ні в кого нема". Тобто ця опція - вона залишається, і це ще найгуманніше. Сама така, знаєте, травоїдна опція. Я не бачу жодного результату, крім приблизно такого, подобається мені це чи ні", - заявила пропагандистка.

"Ідея влаштувати над Сибіром ядерний вибух, щоб дітям Симоньян не було прикро через те, що мама з якоїсь забаганки забороняє їм мати смартфони, звичайно, вражає. Незрозуміло, щоправда, чому це має зашкодити "колишнім партнерам" більше, ніж самій Росії, з огляду на те, що вибух буде все ж таки над її територією. Але уявлення про наслідки такого вибуху в Симоньян якісь дивні", - коментує видання.

The Insider нагадує: річ у тім, що такі вибухи в 1950-60-х роках уже проводилися, і результати цих випробувань відомі. Першою спробою був американський експеримент Argus 1958 року. На висоті 170 км підірвали боєголовку потужністю 1,7 кт у тротиловому еквіваленті. Жодних катастрофічних наслідків на Землі справді не було, але в радіусі 80 км ненадовго зник радіозв'язок. З перервами у 3 дні підірвали ще дві боєголовки на великих висотах - 300 і 800 км. Спеціально запущений для спостереження супутник зафіксував пояси радіоактивних частинок, які трималися протягом трьох тижнів. Після цього вплив вибухів уже не простежувався.

1961 року аналогічні випробування, відомі як "Операція К", провів СРСР. Унаслідок вибуху спостерігалися короткі замикання в електроприладах із керамічними ізоляторами та вийшов з ладу силовий кабель, прокладений на глибині 1 м, а також підземна телефонна лінія. У Караганді через коротке замикання виникла пожежа на ТЕЦ.

Після цього у США здійснили проєкт Starfish Prime - найпотужніший в історії ядерних випробувань вибух. На висоті 400 км підірвали боєголовку потужністю 1450 кт. Для порівняння: потужність ядерних боєголовок, що перебувають на озброєнні зараз, становить до 550 кт. Спалах було видно на відстані 6000 км. На Гаваях вийшли з ладу телефонні лінії і відключилося багато електроприладів. Було втрачено зв'язок із третиною всіх супутників, що перебували на орбіті, - як радянських, так і американських.

Електромагнітне випромінювання, що виникає під час вибуху, не тільки перешкоджає відбиттю радіохвиль від іоносфери, а й спричиняє сильні струми в електричній проводці, через які відбуваються короткі замикання. Тож вибух великої потужності загрожує відкинути не в 1990-ті, за якими чомусь ностальгує Симоньян, а в XIX століття - до повсюдного поширення електричних технологій. Але, що особливо цікаво, від пропонованого їй вибуху над Сибіром, вочевидь, з усієї земної території постраждає тільки Сибір, адже надпотужний вибух Starfish Prime вплинув тільки на Гаваї. А триматися ефект, судячи з досвіду випробувань 1960-х, буде недовго. Натомість у Сибіру через короткі замикання може статися чимало пожеж, якщо, звісно, не відключити там усі лінії електропередачі заздалегідь, що навряд чи потішить місцевих жителів.

На заяву Симоньян відреагував прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, заявивши, що вона не працює в російських органах влади і не відображає офіційну позицію Москви. Він нагадав, що РФ не виходила з режиму відмови від ядерних випробувань і додав: "Не думаю, що можливі такі дискусії".

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті