Кремлівська пропаганда впливає на країни Глобального Півдня через так звані "русскіє дома", більшість з яких відкрито в Африці

Російська влада активно розповсюджує свою пропаганду у країнах Африки через "русскіє дома", нещодавно відкрито ще шість таких закладів. Про це пише Центр протидії дезінформації РНБО України у Телеграм 17 вересня.

"Кремль активно розповсюджує свою пропаганду в країнах Глобального Півдня, зосередивши великі зусилля на Африці. Напередодні очільник "Росспівробітництва" Євгеній Примаков підписав угоди про відкриття ще шести так званих "русскіх домов" в африканських країнах. Йдеться про Сомалі, Сьєрра-Леоне, ЦАР, Чад, Гвінею та Екваторіальну Гвінею. Мережа "русскіх домов" охопила вже 15 країн, більшість із яких в Африці. Серед них - Алжир, Болівія, Малі, Нігер, ОАЕ, Судан та інші", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що влада РФ позиціонує "русскіє дома" як культурні центри, які просувають російську культуру та впроваджують вивчення російської мови. 

Насправді, як зазначає ЦПД, "культурні центри" та інші проєкти "Росспівробітництва" - це лише прикриття для проведення російських інформаційних операцій та просування ru-пропаганди в інших країнах. 

"Мета створення таких центрів - виправдання війни РФ проти України, поширення російського впливу та пропаганда серед жителів країн Глобального Півдня ненависті до Заходу і демократичних цінностей", - пише ЦПД.

Проти агентства "Росспівробітництво" введено санкції ЄС.

Раніше в Центрі протидії дезінформації РНБО пояснили, навіщо путін знову заговорив про переговори.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті