Кремль ще не виробив єдиної лінії щодо теракту в "Крокусі" - ISW

Заяви російського диктатора путіна щодо теракту під час концерту в ТРЦ "Крокус Сіті Хол" під Москвою свідчать про те, що у росії ще не виробили шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW)

Зазначається, що путін та інші високопосадовці Кремля, ймовірно, намагаються підтримувати послідовну риторичну лінію щодо нападу на торгівельний центр. Це вказує на те, що Кремль ще не до кінця зрозумів, як узгодити свої інформаційні операції з реальністю провалів розвідки та правоохоронних органів.

Аналітики припускають, що путін та інші високопосадовці не повністю згуртувалися навколо фейкового наративу про те, що Україна начебто організувала та здійснила напад на концертний зал "Крокус", відповідальність за який взяла на себе "Ісламська держава".

"Путін у своєму зверненні після нападу 23 березня прямо припустив, що нападники були пов’язані з Україною. Тоді Путін звернувся до колегії Генеральної прокуратури Росії і згадав про напад на "Крокус", закликавши Генпрокуратуру встановити всі факти справи, але прямо чи опосередковано не звинувачуючи Україну в нападі", - зазначають аналітики.

Речник Кремля Дмитро Пєсков 26 березня відмовився прямо заявляти, що Україна організувала теракт, у відповідь на запитання преси про те, як відповість росія, якщо росія "підтвердить" нібито причетність України.

"Коливання Путіна між прямим звинуваченням України в один день і уникненням цього питання наступного дня свідчить про те, що Кремль ще не виробив шаблонної лінії щодо того, як обговорювати атаку, ймовірно, частково внаслідок шоку, який відчула російська еліта після її наслідків", - йдеться у звіті.

Як повідомлялося, за розстрілом мирних жителів у "Крокусі" спокійно спостерігали співробітники ФСБ. 

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті