Колишній директор ЦРУ закликав скептиків утриматись від песимізму щодо контрнаступу ЗСУ

Хоча швидкого українського прориву фронту, на який було багато сподівань, не відбулося, скептикам варто стримати песимізм, каже генерал армії США у відставці Девід Петреус. Він висловив переконання, що контрнаступ досі перебуває на ранньому етапі і ЗСУ ще можуть здивувати. Про це повідомляє Радіо Свобода.

У статті для видання The Washington Post генерал армії США у відставці Девід Петреус та директор проєкту критичних загроз Американського інституту підприємництва Фредерік Каган зазначають, що останнім часом у пресі почастішали похмурі прогнози щодо контрнаступу ЗСУ з посиланням на оцінки аналітиків і розвіддані. А втім, як пишуть Петреус та Каган, "оглядачам було б мудро стримати свій песимізм".

Експерти наголошують, що війна не просувається лінійно. І хоча росіяни здатні тримати оборону протягом тривалого часу, в якийсь момент її можна раптово і швидко здолати.

"Українці прагнуть створити саме такий ефект – і є підстави вважати, що вони це можуть", – зазначають Петреус та Каган.

На їхню думку, російські війська, які перебувають на першій лінії оборони, ймовірно, втомлені або вже виснажені. Адже їхню ротацію не проводили щонайменше від початку контрнаступу 4 червня. Крім того, за даними експертів, незрозуміло також, наскільки сильно заміновані та укомплектовані вторинні оборонні лінії росіян.

"Найважливішим є те, що Росії бракує великих оперативних резервів. Це означає, що будь-який український прорив існуючих ліній буде важко швидко закрити. Це те, на що робить ставку Україна", – йдеться у статті у Washington Post.

Водночас Девід Петреус та Фредерік Каган зауважують, що російська армія зайняла гнучку оборону, за якої її війська спочатку відступають, а потім контратакують, коли ЗСУ зазнають втрат і починають втомлюватися. Тож, наголошують автори, хоча український контрнаступ є надзвичайно складним, ЗСУ демонструють успіхи.

Зокрема, просуваються на двох ключових напрямках: в районі Роботиного в напрямку Токмака і Мелітополя та на південь від Великої Новосілки в бік Бердянська. Тож військові експерти вважають, що, найімовірніше, українці пробили принаймні першу лінію російських мінних полів та оборонних укріплень в обох районах, і їхнє просування в районі Роботиного має шанси на прискорення.

Такі поступові досягнення України є частиною більших зусиль, наголошують аналітики: "Простіше кажучи, Україна тисне на опонента доти, доки щось не зламається, тоді вони кинуть резерви й завдадуть удару", - йдеться у публікації. .

Проникати в серйозну оборону, таку як росіяни створили в Україні – важке завдання для будь-якої армії, пишуть Девід Петреус та Фредерік Каган та зазначають, що схожі операції США проводили в Іраку, але при цьому вони мали повне панування в повітрі, на відміну від українських військових.

Тож автори статті закликають не критикувати контрнаступ, а натомість прискорити надання ЗСУ винищувачів F-16, а також ракетних систем ATACMS та касетних боєприпасів.

Як повідомлялося, британський полковник розповів, що необхідно ЗСУ для прориву в Крим. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті