КНДР в ході випробувань запустила дві ракети, не дивлячись на осуд сусідніх держав

Північна Корея випустила дві балістичні ракети малої дальності в бік своїх східних вод у понеділок. Про це 20 лютого повідомляє агентство AP.

Корейці проводять випробування зброї під час широкого засудження таких навчань. Це сталося вдруге за три дні. Цей процес спонукав Токіо запросити екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Ці запуски відбулися після суботнього запуску міжконтинентальної балістичної ракети та погроз Північної Кореї дати безпрецедентно сильну відповідь на військові навчання США та Південної Кореї, які Північна Корея розглядає як репетицію вторгнення. Деякі експерти кажуть, що Північна Корея наполягає на більш потужній зброї, щоб вона могла посилити свій вплив на потенційні переговори зі Сполученими Штатами.

Збройні сили Південної Кореї заявили, що зафіксували два запуски ракет у понеділок вранці з міста на західному узбережжі, на північ від Пхеньяна, столиці Північної Кореї. Японія заявила, що обидві ракети впали у водах за межами виключної економічної зони Японії, і що жодних пошкоджень літаків і суден у цьому районі не було.

За оцінками Японії та Південної Кореї, північнокорейські ракети пролетіли на максимальній висоті 50-100 кілометрів (30-60 миль) і на відстані 340-400 кілометрів (210-250 миль). Ці відстані вказують на те, що Південна Корея знаходиться в радіусі ураження.

Початковий брифінг Ради Безпеки під керівництвом помічника Генерального секретаря з політичних питань Халеда Кхіарі заплановано на пізній понеділок.

Як повідомлялося раніше, Північна Корея відбирає військових та поліцейських "для відновлювальних робіт" на окупованому Донбасі. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті