Кількість українців, які працюють неофіційно, за 4 роки скоротилася більш ніж удвічі - дослідження

Частка найманих працівників і працюючих співвласників підприємств, які працюють на основі запису в трудовій книжці або письмового договору й отримують лише офіційну заробітну плату, збільшилася порівняно з червнем 2020 року із 64% до 74%. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова, повідомляє ."Інтерфакс-Україна".

Як зазначається, водночас суттєво менше - з 20% до 9% - стало тих, хто працює на основі усної домовленості без офіційного оформлення.

"Певною мірою це можна пов'язати зі зростанням частки тих, хто не працює", - зазначив заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко під час презентації дослідження.

Респонденти виділили головні вимоги до роботи, серед яких: гідна заробітна плата (89%), додаткові соціальні пільги, привілеї та бенефіти, а також бронювання співробітників (по 24%).

53% опитаних вважають, що розмір їхньої заробітної плати не відповідає зусиллям і не враховує складності й важливості праці.

Згідно з дослідженням, 70,9% респондентів не планують змінювати місце роботи, 17,2% хочуть змінити його і 12% не змогли відповісти на це запитання.

Говорячи про тих, хто наразі не працює, Міщенко наголосив, що цілком очікувано, що у віковій групі 60 років понад 91% відповідає, що не працює за віком. Ще 2,5% у найстаршій віковій групі відповіли, що не працюють тому, що їх не беруть на роботу через вік, хоча вони хотіли працювати, 4% не працюють через стан здоров'я.

Водночас 0,6% опитаних заявили, що готові працювати тільки до 40-49 років, 15% - за віком від 50 до 59 років, а найчастіше відповідали, що готові працювати до 60 років, - 29%, що відповідає фактичному віку виходу на пенсію нині.

Крім того, 13% готові працювати у віці від 61 до 65 років, 3% - від 66 до 70 років і 0,6% - від 71 до 100 років, ще 20% відповіли, що взагалі не можуть або не готові працювати й стільки ж не змогли відповісти.

Опитування проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 6 до 12 червня 2024 року, у ньому взяли участь 2016 респондентів віком від 18 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що більшість переселенців в Україні планують залишитися на нинішньому місці проживання. 

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті