Кожен четвертий українець після 24 лютого змінював місце проживання – опитування

Кожен четвертий українець змінював місце проживання з 24 лютого через небезпеку. Про це сказав директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович під час презентації результатів дослідження, - повідомляє  Укрінформ.

"Чи змінювали українці місце постійного проживання після 24 лютого? 26% сказали "так, змінювали". І серед них третина (34%) вже повернулися додому. Тобто на сьогодні, і в інших наших дослідженнях, ми маємо показники, близькі до 18%, людей, які перебувають поза домом. Вони є внутрішньо переміщеними особами. Але в цілому кожен четвертий українець за війну змінював місце проживання через небезпеку того чи іншого ґатунку", – розповів Антипович.

Водночас, зауважив він, на сьогодні 6% українців серед тих, хто змінили місце проживання, говорять, що не планують повертатися додому, 33% заявили, що повернуться, але вже після закінчення війни, ще 15% збираються повернутися, але ще почекають, а 9% – збираються повернутися найближчим часом.

"Але в цілому бачимо, що значна частина тих українців, які змінювали місце проживання, вони все-таки наразі перебувають поза домом", – сказав Антипович.

Згідно з результатами дослідження, 32% репондентів заявили, що зазнали матеріальних втрат внаслідок війни, 67% – не зазнали.

Серед втрат найчастіше називали гроші – 36%, житло – 23%, побутову техніку – 14%. Ще 7% говорили, що втратили свійських тварин, 6% – автомобіль, 5% – виробництво, 4% – комерційну нерухомість.

"Дуже значна частина (34%) серед тих, хто сказали, що вони зазнали матеріальних втрат, вони обрали категорію "інше". Це означає для мене як соціолога, що спектр втрат є значно ширший, аніж ми дали. І сюди українці до матеріальних втрат вносять і втрату доходу, і заробітки, і бізнес як такий, підприємництво…", – уточнив Антипович.

За його словами, найбільше зазнали втрат люди середнього, найбільш активного, віку – 30–39 років, 40– 49 років, 50–59 років.

"Це люди, які працюють, які щось мають, які вже чогось досягли – вони ж і зазнали найбільших матеріальних втрат. Трішки менше молодь і ще менше – старше покоління. І найбільше таких серед тих, хто проживав у зоні бойових дій", – підкреслив соціолог.

Соціологічне дослідження на тему "Оцінка шкоди, завданої воєнними злочинами Росії в Україні" проведене Соціологічною групою "Рейтинг" 15-19 вересня 2022 року на замовлення громадської організації "Центр сприяння волонтерському руху "Волонтер.Орг". Ініціатива в межах проєкту "Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства", що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Під час дослідження було опитано 2 тис. осіб шляхом інтерв’ю з використанням комп’ютера, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Похибка близька до 2%.

Статті

Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Донецьк
31.10.2024
07:53

До Донецька повертаються люди, щоб продати квартири

Усі, хто їде до Донецька, знають, що без російського паспорта вхід до будь-якої «державної» установи закрито. Тому насамперед вони йдуть у паспортний стіл та подають документи на набуття російського громадянства. «Продамо квартиру і порву цей...
Світ
30.10.2024
08:00

«Київський «гросмейстер» намагається знову обвести нас навколо пальця». Російські ЗМІ про Україну

Навіть якщо уявити, що Росія взимку припинить завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі, владі України буде надзвичайно важко пройти зимовий період без потрясінь
Всі статті