Казахстан вирішив продавати нафту через Азербайджан в обхід росії

Казахстан планує постачати та продавати частину своєї нафти через трубопроводи Азербайджану в обхід Росії. Про це пише Reuters із посиланням на джерела, - повідомляє "Настоящее время"

Зазначається, що загальний обсяг постачання сирої нафти, як очікується, складе близько 100 тисяч барелів на добу (8% від загального обсягу).

За даними джерел, переговори про продаж 1,5 млн. тонн нафти на рік уже ведуть державна компанія Казахстану "Казмунайгаз" та держкомпанія Азербайджану SOCAR. Підписання контракту очікується наприкінці серпня, транзит трубопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан розпочнеться у вересні.

У 2023 році Казахстан планує транспортувати ще 3,5 млн. тонн нафти іншим азербайджанським трубопроводом до грузинського порту Супса.

Казахстан понад 80% своєї сирої нафти на експорт постачав нафтопроводом Тенгіз – Новоросійськ Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК). Однак у травні Приморський суд РФ призупинив роботу компанії на місяць через порушення ліквідації розливів нафти. У червні Ространснагляд зажадав зупинити роботу КТК на три місяці.

Після цього президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив "КазМунайГазу" опрацювати оптимальні варіанти реалізації Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, що пролягає через Китай, Казахстан, акваторію Каспійського моря, Азербайджан, Грузію та далі до Туреччини та країн Європи.

У серпні Краснодарський крайовий суд замінив рішення про зупинення діяльності на штраф у 200 тисяч рублів, - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у Казахстані побоюються вторгнення росії та готуються до оборони.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті