Казахстан вирішив продавати нафту через Азербайджан в обхід росії

Казахстан планує постачати та продавати частину своєї нафти через трубопроводи Азербайджану в обхід Росії. Про це пише Reuters із посиланням на джерела, - повідомляє "Настоящее время"

Зазначається, що загальний обсяг постачання сирої нафти, як очікується, складе близько 100 тисяч барелів на добу (8% від загального обсягу).

За даними джерел, переговори про продаж 1,5 млн. тонн нафти на рік уже ведуть державна компанія Казахстану "Казмунайгаз" та держкомпанія Азербайджану SOCAR. Підписання контракту очікується наприкінці серпня, транзит трубопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан розпочнеться у вересні.

У 2023 році Казахстан планує транспортувати ще 3,5 млн. тонн нафти іншим азербайджанським трубопроводом до грузинського порту Супса.

Казахстан понад 80% своєї сирої нафти на експорт постачав нафтопроводом Тенгіз – Новоросійськ Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК). Однак у травні Приморський суд РФ призупинив роботу компанії на місяць через порушення ліквідації розливів нафти. У червні Ространснагляд зажадав зупинити роботу КТК на три місяці.

Після цього президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив "КазМунайГазу" опрацювати оптимальні варіанти реалізації Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, що пролягає через Китай, Казахстан, акваторію Каспійського моря, Азербайджан, Грузію та далі до Туреччини та країн Європи.

У серпні Краснодарський крайовий суд замінив рішення про зупинення діяльності на штраф у 200 тисяч рублів, - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у Казахстані побоюються вторгнення росії та готуються до оборони.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті