Канада та Нідерланди приєдналися до позову України про геноцид з боку РФ у суді ООН

Канада та Нідерланди спільно приєдналися до справи, яка стосується звинувачень у геноциді РФ в Україні. Про це 7 грудня йдеться у заяві суду ООН.

"Зважаючи на jus cogens характер заборони геноциду та erga omnes partes характер зобов'язань щодо Конвенції про геноцид, всі Договірні сторони мають спільний інтерес у досягненні високих цілей Конвенції про геноцид", - повідомляється в спільній декларації Канади та Нідерландів.

Канада та Нідерланди вступили в справу щодо звинувачення в геноциді згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти Російської Федерації) на підставі статті 63 Статуту.

"Відповідно до статті 63 Статуту, у випадках, коли виникає питання про тлумачення конвенції, учасниками якої є інші держави, крім тих, яких стосується справа, кожна з цих держав має право вступити до розгляду. У цьому випадку тлумачення, дане рішенням суду, буде однаково обов'язковим для них", - йдеться у заяві.

У декларації також додається, що "враховуючи їхню загальну зацікавленість у досягненні високих цілей Конвенції, а також їхню подальшу зацікавленість у ній, Канада та Нідерланди вирішили втрутитися в цю справу, щоб викласти своє тлумачення відповідних положень Конвенції перед судом". Також повідомляється, що Україні та Російській Федерації було запропоновано подати письмові зауваження про спільну заяву Канади та Нідерландів у справу.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що для покарання росії недостатньо суду в Гаазі, тому створюватиметься спецтрибунал.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті