Каллас пояснила, чому вітає прихильність США до миру через силу і закликає знайти нові рішення фінансової підтримки України

Європейський Союз повинен продовжувати військову підтримку України, щоб вона могла виходити на можливі мирні переговори з позиції сили, і знаходити для цього ресурси, навіть якщо цього не робили раніше. Про це заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас, виступаючи на конференції послів Євросоюзу у Брюсселі 3 лютого, - передає "ЄП" 3 січня. 

Головна дипломатка ЄС заявила, що навіть якщо раніше не було подібних прецедентів, Євросоюз повинен робити більше для військової підтримки України, щоб посилити її у війні з Росією.

"Ми надали (Україні) понад 134 мільярди євро, в тому числі майже 50 мільярдів у вигляді військової допомоги. Ми не можемо говорити про те, що робимо менше, коли повинні робити більше… Я не приймаю аргумент, що те чи інше ніколи не робилося раніше. Я хочу, щоб це допомогло знайти подальші фінансові рішення для України", – наголосила Каллас.

Вона підкреслила, що Україна має бути "ключовим пріоритетом", "тому що Путін хоче всю Україну, але вона йому не належить". 

"Ми повинні допомогти закінчити цю війну, але для того, щоб мир тривав так, як на те заслуговує Україна, ми повинні змусити Кремль змінити свої цілі. Єдина мова, якою вони розмовляють – це сила. Ось чому я вітаю прихильність США до миру через силу", – заявила Кая Каллас.

Вона підкреслила, що колективний ВВП Євросоюзу з Великобританією, США та Канадою у 25 разів більший за російський. 

"Ми всі повинні бути сильнішими в питанні санкцій проти Росії. Тих, хто допомагає Росії підтримувати її військову машину в робочому стані, блокуючи прибутки від продажу нафти і газу, які безпосередньо підтримують державний бюджет. Наші санкції працюють", – сказала Каллас.

Як повідомлялося, Європейський союз (ЄС) готує 16-й пакет санкцій проти Росії. 

Статті

Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Всі статті