Кабмін перебудував механізм отримання міжнародної військової допомоги

Кабінет міністрів затвердив порядок моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для потреб Сил безпеки та оборони України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

Документ регулює взаємодію центральних органів виконавчої влади, інших державних органів (за згодою) щодо залучення, отримання, передання та обліку надання міжнародної військової допомоги (МВД).

МВД – нове поняття, яке запроваджується постановою Кабміну і стосується всієї допомоги, яка надається для підтримки Сил оборони на безоплатній основі під час воєнного стану, пояснюють у міністерстві.

Тепер механізм отримання міжнародної військової допомоги буде збудовано таким чином:

Перший етап. Формування потреби. Військові частини надсилають свої запити до командування окремих родів військ (сил), згодом ці запити узагальнюються Генеральним штабом. Саме Генштаб є основним органом військового управління, що розробляє список потреб МВД для всіх Сили оборони, який передається партнерам.

Другий етап. Інформування міжнародних партнерів через українських аташе, представників при НАТО, ЄС, МЗС про актуальні потреби армії на основі єдиної узгодженої позиції.

Третій етап. Розгляд пропозицій партнерів.

Четвертий етап. Логістика та облік: приймання матеріальних засобів на міжнародному Хабі, де створено "Український логістичний пункт", перевезення в Україну, облік, розподіл між відповідними військовими частинами.

П'ятий етап. Звітність. Узагальнення та надання інформації про наявність та використання МВД.

"Наша мета – створити "єдине вікно" спілкування з партнерами. Тобто побудувати такий механізм, щоб на всіх рівнях влада усвідомлювала невідкладну потребу нашого війська. Йдеться про єдину узгоджену позицію щодо надання озброєння, військової техніки та інших матеріальних засобів. Наприклад, якщо пріоритет в авіації, тоді на міжнародних зустрічах ми маємо доводити єдину позицію саме за цим напрямом", — прокоментував заступник міністра оборони Станіслав Гайдер.

Також в урядовій постанові закладено механізм звітності щодо отриманої техніки. Цей алгоритм допоможе контролювати рух матеріальних засобів від їх отримання до використання.

Як повідомлялося, Палата представників США зараз не розглядатиме допомогу Україні. 

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті