Інвентаризація житла для потреб ВПО: юристка розповіла про спеціальні умови оренди

В кінці минулого року Верховна Рада прийняла закон № 11281 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб", головна мета якого проведення інвентаризації об'єктів нерухомого майна, які можуть бути використані для забезпечення ВПО житлом.

За словами юристки гарячої лінії громадської організації "Донбас СОС" Богдани Гончар, за результатами цієї інвентаризації буде отримана реальна картина вільних об'єктів нерухомості, які придатні для проживання внутрішньо переміщених осіб.

Для цього буде створена  "Інформаційна база даних об’єктів нерухомого майна для проживання ВПО".

"Завдання цієї інформаційної бази – надання відкритого доступу до даних про ці об'єкти, які включатимуть технічний стан, розміщення та інші важливі відомості. Це дозволить створити офіційний відкритий сайт інформаційної системи бази даних нерухомості, щоб ВПО могли бачити, що саме їм пропонують для проживання", – сказала Богдана Гончар.

Законопроєкт також пропонує спеціальні умови для оренди майна для внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, майно освітніх закладів, яке не використовувалося більше 12 місяців, може бути надане в оренду для проживання ВПО під час дії воєнного стану та протягом трьох років після його припинення.

Як повідомлялося раніше, житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті