Хмельницький театр покаже в Іспанії та Польщі виставу "Маріуполь. Надія на світанок"

Творча група Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького вперше зіграє інтерактивну виставу “Маріуполь. Надія на світанок” в польських та іспанських містах. Про це повідомляє Укрінформ.

Благодійний тур на підтримку ЗСУ відбувається за сприяння Євросоюзу та партнерів європейських країн.

Виставу покажуть у Кракові та Барселоні 23, 25 та 26 квітня. Після показу заплановано семінари-дискусії з питань відновлення психоемоційного стану українців та початку відбудови України.

“Головна мета туру - привернути увагу громадськості до актуальних проблем України та її громадян. На прикладі вистави, сюжет якої розгортається в укритті заводу “Азовсталь” у місті Маріуполь, хочемо акцентувати глядачів на важливість відновлення психоемоційного стану українців, як основу для майбутньої реконструкції наших міст, як домівок наших громадян, які зараз розкидані по всьому світу. Мотивувати українців, які зараз перебувають в Іспанії та Польщі, повернутися до рідної країни для її подальшої розбудови”, - прокоментував директор театру Андрій Ковальчук.

Перформанс “Маріуполь. Надія на світанок” створили дві молоді драматургині — хмельничанка Марина Борник-Гулевата та переселенка з Маріуполя Марина Пінчук. За сюжетом, в укритті “Азовсталь” збираються люди різного віку, соціального статусу, різного культурного рівня та політичних уподобань. Однак всім їм доводиться пройти через страшні випробування війною, аби відродити місто в майбутньому.

Прем'єра відбулася 2 листопада 2022 року в укритті Хмельницького муздрамтеатру. Там досі зберігаються малюнки, які актори зробили разом із глядачами.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті