Хмельницький театр покаже в Іспанії та Польщі виставу "Маріуполь. Надія на світанок"

Творча група Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького вперше зіграє інтерактивну виставу “Маріуполь. Надія на світанок” в польських та іспанських містах. Про це повідомляє Укрінформ.

Благодійний тур на підтримку ЗСУ відбувається за сприяння Євросоюзу та партнерів європейських країн.

Виставу покажуть у Кракові та Барселоні 23, 25 та 26 квітня. Після показу заплановано семінари-дискусії з питань відновлення психоемоційного стану українців та початку відбудови України.

“Головна мета туру - привернути увагу громадськості до актуальних проблем України та її громадян. На прикладі вистави, сюжет якої розгортається в укритті заводу “Азовсталь” у місті Маріуполь, хочемо акцентувати глядачів на важливість відновлення психоемоційного стану українців, як основу для майбутньої реконструкції наших міст, як домівок наших громадян, які зараз розкидані по всьому світу. Мотивувати українців, які зараз перебувають в Іспанії та Польщі, повернутися до рідної країни для її подальшої розбудови”, - прокоментував директор театру Андрій Ковальчук.

Перформанс “Маріуполь. Надія на світанок” створили дві молоді драматургині — хмельничанка Марина Борник-Гулевата та переселенка з Маріуполя Марина Пінчук. За сюжетом, в укритті “Азовсталь” збираються люди різного віку, соціального статусу, різного культурного рівня та політичних уподобань. Однак всім їм доводиться пройти через страшні випробування війною, аби відродити місто в майбутньому.

Прем'єра відбулася 2 листопада 2022 року в укритті Хмельницького муздрамтеатру. Там досі зберігаються малюнки, які актори зробили разом із глядачами.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті