Грузія отримала запрошення на саміт НАТО попри закон про "іноземних агентів"

Грузія отримала запрошення взяти участь у заходах партнерства на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні. Про це повідомив 24 червня помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джеймс О’Браєн, пише Радіо Свобода.

Запрошення надійшло, незважаючи на ухвалення в Грузії широко критикованого закону про «іноземних агентів».

На пресконференції О’Браєн засудив закон, ініційований партією «Грузинська мрія», який деякі опоненти назвали скопійованим із відповідного російського законодавства.

«Насильство проти опозиціонерів, насильство проти громадянського суспільства, московський закон про іноземних агентів [і] очевидне рішення присудити новий порт китайській компанії – несумісні з бажанням приєднатися до міжнародних організацій під егідою США і ЄС», – сказав О’Браєн.

Водночас він наголосив, що грузинський народ хоче інтеграції в ЄС і НАТО.

«Ми хочемо, щоб вони зрозуміли, що шлях, яким вони рухаються, і риторика, яку вони використовують щодо Заходу, несумісні з тим, чого хочуть 80 відсотків громадян Грузії, – сказав О’Браєн. – Ми намагаємося якомога чіткіше пояснити, що є спосіб відійти від шляху, який вони обрали».

Парламент Грузії, який контролює партія «Грузинська мрія», нещодавно остаточно ухвалив так званий закон про іноземних агентів, подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі.

Закон вимагає від неурядових організацій і медіагруп, які отримують щонайменше 20 відсотків свого фінансування з-за меж країни, реєструватися як організації, «що переслідують інтереси іноземної держави».

Порушення можуть призвести до штрафу в еквіваленті понад 9000 доларів.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті