Голова комітету Шевченківської премії Юрій Макаров на тлі скандалу оголосив про свою відставку

Голова комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров подав у відставку на тлі скандалу. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Скандал виник через те, що вперше в історії імена лауреатів не було оголошено в День народження Тараса Шевченка, 9 березня, як це відбувалося зазвичай.

Юрій Макаров пояснює це змінами у номінаціях премії: зокрема, започаткуванні додаткової премії «За внесок у перемогу».

"Три дні тому в якості голови Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка я виступив із ініціативою доповнити список номінацій додатковими преміями «За внесок у перемогу». Я виходив із того, що цьогоріч комітет не визнав за можливе присудити нагороду в двох номінаціях, а тимчасом від початку повномасштабної війни з’явилася неймовірна, неуявна кількість вартісних мистецьких творів, проєктів і явищ, які робляться на ентузіазмі й у буквальному сенсі наближають нашу перемогу. Пропозиція виникла майже експромтом, але під час зустрічі діячів культури з президентом України 9 березня ц.р. вона зустріла його підтримку. Офіс президента пристав на мою ініціативу, затримав оприлюднення результатів конкурсу 2023 з метою оголосити переможців усіх разом 22 травня (теж частина моєї пропозиції)", - роз'яснив Макаров.

За його словами, така синергія із Офісом Президента викликала несприйняття у мистецькому колі та підозри у спробах тиску Банкової на членів комітету.

Крім того, пропозицію щодо введення нових номінацій не підтримали й інші учасники комітету. Через сукупність цих факторів, Юрій Макаров ухвалив рішення про відставку.

"Я безмежно вдячний моїм друзям, які впродовж минулих років постійно жертвували своїм часом та енергією й до того ж витримали тягар несправедливих підозр і прямих звинувачень чи то в некомпетентності, чи то в анґажованості, чи то в прямій матеріальній зацікавленості. Іду з цієї почесної посади з відчуттям того, що наша попередня спільна праця якось сприяла зміцненню та оновленню вітчизняної культури. Бажаю колегам і надалі демонструвати чесність і принциповість до самого кінця їхньої каденції", - написав Макаров.

Як повідомлялося раніше, імена переможців Шевченківської премії були оголошені 11 березня.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті