Глави МЗС G20 не змогли погодити підсумкову декларацію через позицію РФ та Китаю по війні в Україні

Глави МЗС G20 не змогли погодити підсумкову декларацію, оскільки росія та Китай виступив проти пунктів, які засуджують війну в Україні, що містять вимогу про беззастережне виведення російських військ та неприпустимість застосування ядерної зброї. Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства Індії Субраманіям Джайшанкар 2 березня, пише "Deutsche Welle".

"Щодо питання українського конфлікту були розбіжності між різними учасниками, були розбіжності, які ми не змогли врегулювати", – сказав Джайшанкар.

Уточнюється, що глави МЗС країн "великої двадцятки" (G20) не змогли узгодити підсумкову заяву за результатами саміту, який проходив в індійській столиці Нью-Делі. Натомість Індія опублікує власне комюніке.

За інформацією російської преси, проєкт підсумкової заяви містив 24 пункти. Проти третього та четвертого з них спільно виступили росія та Китай. У проекті засуджувалась війна росії проти України, містилася вимога про "повний і беззастережний вивід (російських військ) з території України", йшлося про негативний вплив бойових дій на світову економіку, необхідність дотримуватися норм міжнародного права та неприпустимість застосування ядерної зброї.

Зазначається, що глава МЗС РФ Сергій Лавров поклав відповідальність за зрив підписання підсумкового документа на західні країни. За його словами, Захід відмовився відобразити у декларації G20 необхідність "чесного розслідування" підриву газопроводів "Північний потік".

Раніше повідомлялося, що ЄС не підтримає заяви глав МЗС країн G20 без засудження війни росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті