Глава ЄК запропонувала Трампу налагодити постачання скрапленого газу зі США замість російського 

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у телефонній розмові з Дональдом Трампом запропонувала замінити поставки російського скрапленого природного газу (СПГ) на більш доступний американський. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Ми все ще імпортуємо багато СПГ із Росії. Чому б не замінити його американським, який для нас дешевший і знижує ціни на енергоносії», - прокоментувала свою позицію Урсула фон дер Ляєн журналістам.

Глава Єврокомісії також наголосила, що після вступу Трампа на посаду президента Євросоюз прагнутиме до розширення торговельного співробітництва зі США та пошуку спільних інтересів.

Згідно з даними агентства ACER, що регулює енергетичне співробітництво в ЄС, частка російського СПГ в імпорті Євросоюзу зросла до 20% у першій половині 2024 року порівняно з 14% роком раніше. Водночас американський СПГ стабільно становить близько 45% імпорту. У жовтні Politico повідомляла, що в майбутньому 15-му пакеті санкцій Брюссель планує ще більше обмежити можливість країн ЄС закуповувати російський СПГ. У попередньому пакеті, який набуде чинності 2025 року, вже введено заборону на будь-які операції з реекспорту російського ЗПГ через територію Євросоюзу в треті країни.

Найбільшим одержувачем російського СПГ у вересні 2023 по вересень 2024 року був бельгійський порт Зебрюгге: імпорт склав 5,2 млн тонн, за даними Kpler. Що стосується країн, то цього року на перше місце вийшла Франція, два порти якої отримали від початку 2024-го 4,3 млн тонн, обігнавши Іспанію та Бельгію, які посіли 1-ше і 2-ге місця відповідно за підсумками минулого року. 

Як повідомлялося, три російські нафтопереробні заводи через санкції частково припинили роботу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті