Німеччина знову відклала термінові постачання танків Leopard в Україну

Німецький Бундестаг знову відклав голосування на пропозицію про негайну передачу українській армії німецьких танків Leopard, передавши проект документа на розгляд комітетам. Про це повідомляє Politico.

Правоцентристський опозиційний блок Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) вимагав провести голосування на пропозицію Бундестагу, в якому міститься заклик до уряду "негайно" дозволити експорт німецьких бойових танків і бойових машин піхоти в Україну.

"Це було б рівнозначно вотуму недовіри стратегії Шольца щодо України, оскільки канцлер неодноразово виключав такі поставки доти, доки інші західні союзники не поставлять аналогічну важку техніку", - зазначає видання.

Після спекотних 50-хвилинних дебатів більшість депутатів від СДПН, зелених та ВДП проголосували за те, щоб направити пропозицію опозиції до комітетів із закордонних та економічних справ для подальшого обговорення.

"Це фактично затримує пленарне голосування за текстом на кілька тижнів", - пише Politico.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський звернувся до федерального уряду з проханням не виправдовувати відмову у постачанні танків поведінкою США чи інших країн, адже вони незалежні від інших держав.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті