Гепатит А виявили в Івано-Франківську: в обласну інфекційну лікарню госпіталізували сімох людей

Станом на 1 листопада 2023 року в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають семеро людей з гепатитом A. Це — четверо дорослих і троє дітей. Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця генерального директора медзакладу Наталія Дьоміна.

"Діти — віком шести-семи років. Є такі, що у 5-6 класах. Всі пацієнти з Івано-Франківська. Їхній стан — середньої важкості. Важких немає. Є хворі, яких госпіталізували 31 жовтня та 1 листопада", — каже Наталія Дьоміна.

Як розповіла  заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Джус, від початку 2023 року в області 12 людей перехворіли на гепатит A. З них — одна дитина. За словами Тетяни Джус, це — періодичні випадки. Їх зафіксували в Івано-Франківській, Богородчанській, Долинській та Надвірнянській громадах.

"Цифра 12 ні про що не свідчить. Але з точки зору епідеміології ми на підніжжі піку захворюваності вірусних гепатитів. Особливо — гепатиту A, тому що він має циклічність у п'ять-сім років. У нас останні спалахи цієї хвороби реєструвалися у 2017-2018 роках. Якщо порівнювати з 2022 роком, то є ріст захворюваності", — каже Тетяна Джус.

З її слів, на Івано-Франківщині є умови до поширення цієї інфекції.

"Це тому, що загалом у нашій області інтенсивність епідеміологічного процесу в середньому є вищою, ніж по Україні", — пояснює Тетяна Джус.

Гепатит A — це вірусна інфекція, яка вражає печінку. За словами Тетяни Джус, у цієї хвороби фекально-оральний механізм передачі.

"Фактори передачі — вода, їжа, брудні руки, особисті речі. Фактично хвороба з фекально-оральним механізмом передачі перетікає у будь-яке гостре кишкове захворювання. Тому слід дотримуватися елементарних гігієнічних вимог — мити руки після відвідування вбиралень та громадських місць, а також не пити воду незрозумілого походження", — говорить Тетяна Джус.

З її слів, вірусний гепатит — це сезонна хвороба. Зафіксовані на Івано-Франківщині випадки гепатиту A почали реєструвати на початку 2023 року в зимово-весняний період та в перші два місяці осені.

"В середньому інкубаційний період гепатиту A триває до 28 днів. Але він може тривати й три місяці — залежить від заразності пацієнта", — каже Тетяна Джус.

За її словами, найбільше ця хвороба небезпечна тим, що після одужання людина до кінця життя є носієм антигену гепатиту А. Крім того, ця недуга вражає печінку.

За словами заступниці генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяни Джус, найбільш вразливими до хвороби є люди, які безпосередньо контактують із чинниками поширення гепатиту A.

З її слів, Івано-Франківський обласний центр громадського здоров'я отримав 200 доз дорослої та 50 доз дитячої вакцини від гепатиту А. Тетяна Джус також додала, що частину передали у Вінницьку область, де 31 жовтня через спалах гепатиту A оголосили надзвичайну ситуацію.

"Щеплення можна зробити після призначення лікаря. Вакцину надають тоді, коли є спалах та багато контактних людей, щоб не було поширення інфекції. Коли немає спалаху, щеплення неефективне", — каже Тетяна Джус.

Людина, яка контактувала з хворим на гепатит А, має вакцинуватися упродовж семи днів. Якщо щеплення провести пізніше, то може виникнути реінфекція, додає заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті