Генштаб Білорусі очолив новий генерал. Він погрожував ядерною зброєю і заявляв, що "...має право прорубати коридор до Литви силою зброї"

Генштаб збройних сил Республіки Білорусь очолив генерал Павло Муравейко, який погрожував сусіднім країнам ядерною зброєю. Про це пише "Беларускі Гаюн" 23 травня. 

"Павла Муравейка призначено новим керівником Генштабу ЗС РБ", - ідеться в повідомленні.

Зазначають, що попереднього начальника Віктора Гулевича, який обіймав цю посаду з березня 2021 року, звільнили з військової служби в запас за віком 10 травня 2024 року.

Новий керівник білоруського генштабу Муравейко відомий своїми скандальними висловлюваннями, зокрема погрозами ядерною зброєю на адресу сусідніх країн.

"Насамперед хотів би вберегти від тих божевільних думок і божевільних ідей перевірити на практиці, чи вміють білоруси застосовувати цю зброю. У нас є дух, воля і готовність у разі потреби всіма засобами захищати нашу країну", - сказав він білоруським державним ЗМІ у вересні 2023 року, будучи заступником держсекретаря Ради безпеки Республіки Білорусь.

Крім того, Муравейко заявляв, що "...Білорусь має право прорубати коридор до Литви силою зброї" у відповідь на введення Литвою країною санкцій. 

Також після останніх президентських виборів Павло Муравейко критикував рух за вільні вибори і переконував, що лукашенківські силовики "захистили Білорусь". 

Раніше повідомлялося, що Литва заявила рішучий протест Білорусі через висловлювання Лукашенка.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті