Генеральний секретар НАТО впевнений в успішному контрнаступі ЗСУ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який побував із візитом в Україні, заявив, що справа Києва – встановити терміни початку можливого наступу проти російських військ. При цьому він висловив упевненість у тому, що українські війська досягнуть успіху в операції, - повідомляє "Радіо Свобода".

В інтерв'ю, яке Столтенберг дав українській службі "Радіо Свобода" та телеканалу "Настоящее время", він зазначив, що весь світ переконався в хоробрості українських солдатів та їх здатності звільняти раніше зайняту противником територію.

За словами генсека НАТО, союзники України останніми місяцями значно збільшили обсяги військових поставок Києву. Це стосується насамперед танків, іншої бронетехніки, артилерії та систем ППО.

"Я впевнений, що коли Україна вирішить розпочати нову операцію зі звільнення своїх територій, вона досягне успіху", – сказав Єнс Столтенберг.

Стосовно питання щодо перспектив вступу України до НАТО, Столтенберг підтвердив раніше сказане ним у Києві: Альянс вважає, що Україна має стати його членом. Однак, наголосив він, спочатку необхідно здобути перемогу над російським агресором, "оскільки нам потрібна Україна як суверенна та незалежна європейська держава. "Без цього всякі розмови про членство не мають сенсу", – вважає генеральний секретар НАТО.

Раніше повідомлялося, що Київ змінив деякі свої військові плани через витік секретних документів Пентагону. У них докладно описувалася підготовка та спорядження дюжини нових бригад, які Україна готує до наступу, зокрема, перераховано всі танки, бронемашини та гармати, передані Україні західними союзниками. Також у них міститься аналіз можливостей ППО України, що скорочуються.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті