Генсек НАТО відреагував на участь військ КНДР у війні РФ проти України

Залучення північнокорейських військ до агресії Росії проти України є "вкрай небезпечним для глобальної безпеки" має змусити всіх зробити більше, аби змінити курс війни. Про це у колонці для Politico написав генсек НАТО Марк Рютте, - інформує "Суспільне".

"Північнокорейські війська на європейській землі, безумовно, є історичною та неправильною подією. Це вперше за сторіччя Росія запросила іноземні війська до країни. І це має змусити всіх нас зупинитися", — написав він.

За словами генсека НАТО, список невдач Путіна з початку "цієї безглуздої війни" лише зробив Росію більш залежною від її "авторитарних друзів" в Азії: Китаю, Ірану та Північній Кореї.

"Він покладається на Китай, щоб підтримати економіку РФ та отримати доступ до технологій подвійного призначення для підтримки своїх військових зусиль. Він покладається на Іран щодо безпілотників та ракет, які вбили та покалічили так багато українців. І він залежить від КНДР щодо мільйонів набоїв, балістичних ракет, а тепер і солдатів. Все це ознаки наростального розпачу", — написав Рютте.

За його словами, поки Захід прагне справедливого і довготривалого завершення конфлікту, Путін лише продовжує і розширює його.

"Це небезпечне розширення конфлікту призводить до ескалації війни і демонструє, що наша безпека не є регіональною, вона є глобальною", — зауважив генсек НАТО.

Рютте зазначив, що в обмін на допомогу Путін підтримує режим Кім Чен Іна, який відчуває брак грошей, надаючи Пхеньяну військову техніку, яку КНДР використовуватиме для загрози сусідам, що ще більше посилить нестабільність на Корейському півострові.

"Більше того, північнокорейці, які не воювали понад 70 років, тепер матимуть цінний бойовий досвід та розуміння сучасних конфліктів. Буквально минулого тижня країна провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети найбільшої дальності — перше за рік — вкотре порушивши численні резолюції Ради Безпеки ООН", — написав він.

Генсек наголосив, що поглиблення військових і економічних зв'язків між "нерозважливою Росією і знахабнілою Північною Кореєю" не просто загрожує євроатлантичній та індо-тихоокеанській безпеці, вони "вкрай небезпечні для глобальної безпеки".

За словами Рютте, Китай "несе особливу відповідальність" і може використовувати свій вплив у Пхеньяні та Москві, щоб "гарантувати припинення цих дій".

Він зауважив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії країни-члени НАТО надали Україні понад 99% усієї військової підтримки.

"Зараз нам потрібна політична відданість, щоб залишатися на цьому курсі протягом тривалого часу. Досі наша підтримка утримувала Україну у боротьбі. Але нам потрібно зробити набагато більше, щоб змінити траєкторію конфлікту. Нам також потрібно більше інвестувати у наші відносини з нашими партнерами з Індо-Тихоокеанського регіону", — написав Рютте.

Він закликав західних союзників до активніших консультацій, обміну розвідданими й практичної, а також політичної співпраці з цими країнами, зокрема і в галузі оборони.

"Наші партнери з Індо-Тихоокеанського регіону вже багато роблять для України, і ми сподіваємось, що вони зможуть ще більше посилити свою підтримку. Підтримка України коштує лише частину наших річних військових бюджетів. Це невелика ціна за мир", — зазначив генсек НАТО.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті