Генсек НАТО прокоментував можливий мир для України в обмін на території та членство в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що лише Україна вирішуватиме, якими будуть прийнятні для неї умови мирних переговорів із росією; відповідальність Альянсу - її підтримувати. Про це він заявив на пресконференції у Брюсселі, відповідаючи на запитання щодо можливості миру для України в обмін на здачу територій і відмови від членства в НАТО, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Яким може бути прийнятний шлях, щоб покласти край цій війні, вирішуватиме Україна. Наша відповідальність - підтримувати Україну, щоб вони (українці) були здатні звільнити стільки землі, скільки це можливо, і поставити їх у найкраще становище, коли і якщо такі переговори зможуть розпочатися", - заявив генсек НАТО.

Столтенберг констатував, що війни за своєю природою непередбачувані. "Ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін планує мир, він планує ще більше війни. Ми знаємо: що більше військової підтримки ми надамо Україні, що сильнішими будуть її позиції на полі бою, то сильнішими будуть її позиції за потенційним столом переговорів", - зазначив генсек.

За словами Столтенберга, також треба усвідомити, що Україна "вже досягла великої перемоги". 

"Ми маємо пам'ятати, де цей конфлікт розпочався: на початку війни ми боялися, що Україна впаде за тижні, а президент Путін контролюватиме Київ за дні. Цього не сталося, навпаки. Українці змогли відкинути російські війська з півночі, сходу й півдня, вони звільнили 50% території, яку Росія окупувала на початку війни, і вони вистояли як суверенна демократія в Європі. Це - велика перемога для України. Водночас Росія зазнає великих утрат, десятки тисяч особового складу, Росія дедалі більше ізольована політично, слабша економічно. У підсумку ми бачимо велику поразку Росії - вона не досягла стратегічної мети контролювати Україну, а українці досягли багато. Ще раз - це вирішувати Україні, наша відповідальність - поставити їх у сильну позицію. Тому я вітаю підтримку союзників, яка триває", - розповів генсек альянсу.

Нагадаємо, НАТО погодить рекомендації реформ, які потрібні Україні для вступу. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті