Генпрокурор Костін обговорив із сирійськими правозахисниками притягнення РФ до відповідальності за воєнні злочини

Генеральний прокурор України Андрій Костін провів зустріч із лідерами громадянського суспільства в Сирії, під час якої було обговорено стратегії притягнення росії до відповідальності за її міжнародні злочини. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"Зустріч відбулася в 10-ті роковини жахливої хімічної атаки в Гуті 21 серпня", - йдеться в повідомленніі.

Костін зазначив, що "мабуть, ніхто не розуміє горя і страждання України краще, ніж сирійський народ". Водночас генпрокурор наголосив, що "причетність Росії до масових убивств цивільних у Сирії та за її межами потребує рішучої протидії з боку світової спільноти".

Також Костін наголосив, що керівництво РФ і ватажки збройних формувань досі залишалися непокараними значною мірою за свої злочини, які країна-агресор вчиняє майже 30 років у Чечні, Грузії, Сирії та Україні. Водночас генпрокурор упевнений, що "саме сьогодні світ має шанс нарешті покласти край цій безкарності".

"Ключем до цього є створення всеосяжної мережі відповідальності, яка описана в Українській формулі миру. Вона охоплює широкий спектр заходів - від національних розслідувань до забезпечення відповідальності за злочин агресії на міжнародному рівні та відшкодування завданих збитків", - наголосив генпрокурор.

Костін висловив подяку проєкту The Reckoning Project і особисто сирійському адвокату Ібрагіму Олабі за їхні виняткові зусилля, спрямовані на те, щоб РФ відповіла за свої злочини.

"The Reckoning Project збирають свідчення, які можуть бути використані в національних і міжнародних судових процесах, а також сприяють національним розслідуванням злочинів РФ у третіх країнах", - підсумували у пресслужбі.

Як повідомлялося, в Офісі генпрокурора назвали кількість загиблих цивільних з моменту повномасштабного вторгнення. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті