Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив попереднє рішення щодо юрисдикції у справі України проти РФ про спотворення поняття геноциду

Суд ООН схвалив попереднє рішення про юрисдикцію в справі України проти росії про спотворення поняття геноциду, постановивши, що цю справу "можна розглядати далі по суті", 2 лютого. Про це з посиланням на власну кореспондентку повідомляє "Радіо Свобода".

"Суд "погодився вивчити питання і щодо дій України щодо російськомовного населення і визначити, чи мав місце геноцид". Однак він "відкинув прохання Києва визнати, що Росія використала Конвенцію про геноцид як привід для вторгнення", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Міжнародний суд ООН "лише частково" визнав свою юрисдикцію у справі України проти РФ щодо "геноциду". 

Зокрема, суд визнав, що він має юрисдикцію для запиту України "винести рішення та заявити, що немає достовірних доказів того, що Росія несе відповідальність за вчинення геноциду з порушенням Конвенції про геноцид у Донецькій та Луганській областях України".

Проте, у частині, де суд мав би розглянути і оцінити дії Росії, зокрема "повномасштабне вторгнення під приводом порятунку російськомовного населення на сході України від геноциду", суд відмовився вивчати, посилаючись на "невідповідність" такого запиту конвенції.

Також суд відмовився винести рішення та заявити, що визнання росією начебто "незалежності" так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" 21 лютого 2022 року порушує Конвенцію про геноцид.

Водночас, наказ про тимчасові заходи, ухвалений судом у березні 2016 року, залишається чинним - "Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом".

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН визнав, що РФ у 2014 році порушила антитерористичний договір організації на сході України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті