Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив попереднє рішення щодо юрисдикції у справі України проти РФ про спотворення поняття геноциду

Суд ООН схвалив попереднє рішення про юрисдикцію в справі України проти росії про спотворення поняття геноциду, постановивши, що цю справу "можна розглядати далі по суті", 2 лютого. Про це з посиланням на власну кореспондентку повідомляє "Радіо Свобода".

"Суд "погодився вивчити питання і щодо дій України щодо російськомовного населення і визначити, чи мав місце геноцид". Однак він "відкинув прохання Києва визнати, що Росія використала Конвенцію про геноцид як привід для вторгнення", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Міжнародний суд ООН "лише частково" визнав свою юрисдикцію у справі України проти РФ щодо "геноциду". 

Зокрема, суд визнав, що він має юрисдикцію для запиту України "винести рішення та заявити, що немає достовірних доказів того, що Росія несе відповідальність за вчинення геноциду з порушенням Конвенції про геноцид у Донецькій та Луганській областях України".

Проте, у частині, де суд мав би розглянути і оцінити дії Росії, зокрема "повномасштабне вторгнення під приводом порятунку російськомовного населення на сході України від геноциду", суд відмовився вивчати, посилаючись на "невідповідність" такого запиту конвенції.

Також суд відмовився винести рішення та заявити, що визнання росією начебто "незалежності" так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" 21 лютого 2022 року порушує Конвенцію про геноцид.

Водночас, наказ про тимчасові заходи, ухвалений судом у березні 2016 року, залишається чинним - "Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом".

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН визнав, що РФ у 2014 році порушила антитерористичний договір організації на сході України.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті