Франція вперше дала політичний притулок росіянину, який поїхав від мобілізації на війну проти України

Франція вперше надала політичний притулок громадянину Росії, який виїхав через мобілізацію на війну проти України, - повідомляють росЗМІ 20 березня.

"Національний суд із питань притулку Франції (Cour nationale du droit d`asile; CNDA) уперше погодився надати притулок росіянину, якому на батьківщині загрожувала мобілізація. Адвокати вважають, що справа громадянина РФ, ім'я якого не розголошують, який отримав повістку, допоможе адвокатам у нових позовах", - ідеться в повідомленні.

Член Паризької колегії адвокатів Юлія Ямова, яка представляла інтереси позивача, розповіла, що раніше її підзахисний одержав від міграційного відомства відмову в статусі біженця й оскаржив її в суді.

"Французькі чиновники довго не могли повірити, що людина, яка ніколи не служила в армії і не проходила відповідної підготовки, підлягає призову і відправленню на фронт", - сказала Ямова. Однак, за її словами, суд врахував надані позивачем документи і думки залучених експертів, які заявили, що призовну кампанію в рамках мобілізації проводили з численними порушеннями закону.

Адвокат додала, що рішення суду може стати прецедентним не тільки для росіян, а й для громадян інших держав, які просять притулку, щоб не брати участь у війнах у своїх країнах.

РосЗМІ також пишуть, що після оголошення 21 вересня 2022 року в Росії "часткової мобілізації" багато росіян, які не бажали служити в армії, виїхали за кордон. Більшість попрямувала до країн із безвізовим в'їздом (Вірменії, Грузії, Казахстану тощо), проте деякі власники шенгенських віз вирішили спробувати щастя в країнах ЄС. Загальноєвропейське прикордонне агентство Frontex зафіксувало у вересні в'їзд до ЄС понад 50 тис. росіян здебільшого через сухопутні кордони РФ і Білорусії з європейськими країнами.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті