Франція відправила США та близько 10 країн Європи листи-запрошення щодо навчань військових в Україні - ЗМІ

Президент Франції Емманюель Макрон хоче створити коаліцію для відрядження західних військових інструкторів в Україну. Для цього Париж надіслав союзникам листи-запрошення, у той час, як США та Німеччина виступили проти ініціативи. Про це пише Welt з посиланням на джерела, - повідомляє Hromadske.  

Нещодавно президент Франції Емманюель Макрон казав, що Франція «не буде самотньою» в цій ініціативі, маючи на увазі створення коаліції з кількох країн, які готові долучитися до навчання українських військових на території України.

За інформацією видання, минулого тижня начальник Генерального штабу Франції Тьєррі Буркхард надіслав листи до США та близько десяти європейських країн, зокрема у Велику Британію, Польщу, Нідерланди, Литву, Латвію, Естонію, Данію та Швецію, у яких він запросив відповідні уряди взяти участь у навчальній місії в Україні.

Водночас Париж проігнорував німецький уряд — жодного листа-запрошення до Міністерства оборони Берліна не надійшло. Протягом останніх тижнів у Брюсселі коаліція «Світлофор» кілька разів давала зрозуміти під час внутрішніх переговорів, що німецькі солдати не братимуть участі в навчальній місії. Хоча американці так само не погоджуються з ідеєю Маркона, їм все одно надіслали листа.

Як повідомляють брюссельські дипломати, Макрон все ще намагається здійснити тренувальну місію під егідою вже наявної Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM). А втім, для цього необхідно було б змінити мандат місії. І хоча це цілком можливо, у Брюсселі є опір ідеям з Парижа. Більшість країн ЄС були б проти навчання в Україні, передає Welt.

Разом із тим у дипломатичних колах Євросоюзу говорили про те, що з військового погляду є вагомі причини навчати українських військових у власній країні. Зокрема, тоді навчання було б більш пристосованим до потреб українських військових.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті