"Франція не пропонувала нічого подібного". У Парижі спростували вигадки Шойгу

Франція не висловлювала "готовності до діалогу" з РФ щодо війни в Україні під час телефонної розмови між міністрами оборони двох країн 3 квітня. Про це агентству "Франс-Прес" заявило джерело у французькому уряді, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що в Москві в середу заявили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу і його французький колега Себастьєн Лекорню обговорили "потенціал для переговорів щодо конфлікту в Україні" під час телефонної розмови - твердження, яке Париж заперечує.

Несподіваний дзвінок, який, як заявили в Кремлі, був ініційований Парижем, став рідкісним випадком контакту на високому рівні між двома країнами, відносини між якими серйозно ускладнилися після початку війни.

"Було відзначено готовність до діалогу щодо України. Вихідними точками можуть бути ідеї, що базуються на стамбульській мирній ініціативі",- заявили в міністерстві оборони РФ за підсумками дзвінка.

У Міноборони не уточнили, що малося на увазі під цим.

Джерело, близьке до міністра Лекорню, негайно спростувало цю заяву.

"Франція ні приймала, ні пропонувала нічого подібного", - повідомило джерело AFP.

Шойгу також дорікнув Парижу в тому, що Франція припускає можливість відправки західних солдатів в Україну, після того як президент Еммануель Макрон у лютому не відкинув можливість введення військ у країну, що зазнала російської агресії.

"У зв'язку із заявами Єлисейського палацу про направлення французького контингенту в Україну Сергій Шойгу зазначив, що, якщо вони були б реалізовані на практиці, це створило б проблеми для самої Франції", - йдеться в російській заяві.

Як повідомлялося, міністр оборони Франції Лекорню зателефонував Шойгу вперше з осені 2022 року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті