Фільм "20 днів у Маріуполі" отримав кінопремію "Оскар" як Найкращий документальний фільм

Документальний фільм Мстислава Чернова про перші дні вторгнення росії в Маріуполь отримав кінопремію "Оскар-2024" за "Найкращий документальний фільм". Про це стало відомо з прямої трансляції оголошення переможців 11 березня.

96-та церемонія нагородження проходила у театрі "Долбі" у Лос-Анджелесі.

"20 днів у Маріуполі" - перша за всю історію українська стрічка, яка пройшла кваліфікацію та потрапила до списку номінантів на "Оскар" і отримала кінопремію.

Фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Команда стрічки «20 Днів у Маріуполі» — Євген Малолєтка, Василіса Степаненко, Мішель Мізнер, Мстислав Чернов, Рейні Аронсон-Рат та Дерл МакКрудден на червоній доріжці 96-ї церемонії вручення «Оскар».

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фільм потрапив одразу до двох категорії "Оскара-2024" — як найкращий документальний та міжнародний фільм.Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.У листопаді 2023 року фільм виклали у відкритий доступ американського YouTube.

Світова премʼєра документальної стрічки відбулася на престижному американському фестивалі незалежного кіно "Санденс" у січні 2023 року. Перший показ - і одразу перша нагорода - приз глядачів. 

За понад рік на чисельних кінофестивалях у всьому світі фільм про облогу українського Маріуполя здобув 28 нагород, серед яких відзнаки Міжнародного кінофестивалю в Клівленді, Національної ради кінокритиків США та нагорода BAFTA, яку називають британським "Оскаром", за найкращий документальний фільм.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті