Єврокомісія офіційно рекомендувала країнам ЄС посилити умови видачі віз росіянам

Європейська комісія випустила офіційні рекомендації для держав-членів ЄС проводити суворішу оцінку заявок росіян на отримання віз. Про це 30 вересня повідомляє офіційний сайт комісії.

Зокрема, враховуючи нову ескалацію війни з боку росії, члени ЄС мають застосовувати суворий підхід до оцінки обґрунтованості поїздки громадян РФ. Причому такий підхід повинен зберігатися і щодо росіян, які тікають від мобілізації.

"Якщо заявник на отримання візи (наприклад, особа, яка біжить від мобілізації) планує тривале перебування в ЄС, консульства держав-членів повинні розглядати цей випадок відповідно до національних правил для довгострокових віз", - йдеться у публікації.

Держави-члени ЄС також повинні доручити своїм консульствам та прикордонникам проводити підвищений контроль та застосовувати суворий підхід до перегляду віз, уже виданих громадянам РФ, на основі повторного вивчення індивідуальної ситуації "у поточному геополітичному контексті". А також у комісії нагадали, що сама наявність візи не дає автоматичного права в'їзду до Шенгенської зони – у разі достатніх підстав візу можна анулювати чи відкликати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іспанія не підтримає заборони туристичних віз для росіян.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті