Ердоган отримав крижаний прийом у Німеччині, яку відвідав уперше за три роки

Президент Туреччини Реджеп Ердоган з офіційним візитом відвідав Німеччину вперше за три роки і отримав там крижаний прийом 17 листопада. Про це повідомляє низка зарубіжних ЗМІ. 

"Шольц приймає Ердогана: крижана атмосфера перед зустріччю", - підкреслює "Deutsche Welle".

"Президент Туреччини Реджеп Ердоган прибув із візитом до Берліна і зустрівся з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром і канцлером Олафом Шольцем. Німецька влада зробила цю поїздку якомога менш помітною: так вона реагує на антиізраїльську позицію турецького лідера", - пише BBC.

Зазначається, що позиції Німеччини і Туреччини з приводу війни на Близькому Сході є діаметрально протилежними. Німеччина підтримує Ізраїль, тоді як Туреччина називає його "терористичною державою".

Під час візиту не було заплановано публічних виступів і спільних пресконференцій, тож заяви сторін з'являлися на стрічках інформагентств і в соцмережах. Так, пресслужба Ердогана поширила його заяву про те, що Ізраїль має негайно припинити військову операцію проти бойовиків ХАМАС і погодитися на припинення вогню.

"Президент Ердоган заявив, що атаки Ізраїлю на палестинські землі мають бути припинені і що реакція всього світу на порушення прав людини дуже важлива, - йдеться в заяві. - Припинення вогню має бути встановлено негайно".

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр укотре наголосив на праві Ізраїлю на існування і самооборону.

"У зв'язку з останніми заявами Туреччини щодо близькосхідного конфлікту президент Франк-Вальтер Штайнмаєр чітко позначив позицію Німеччини", - написала його прес-секретар у соцмережі Х.

Уточнюється, що Штайнмаєр був першим, з ким зустрівся Ердоган у Берліні. Повідомляли, що на зустрічі, крім Близького Сходу, обговорювали "двосторонні відносини між Туреччиною і Німеччиною та глобальну тематику".

Увечері Ердоган зустрівся з канцлером Олафом Щольцем.

Раніше повідомлялось, що Ізраїль відкликає своїх дипломатів із Туреччини після заяв президента Туреччини Реджепа Ердогана про "військові злочини" Ізраїлю.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті