Енергетична криза в Придністров'ї: які ризики існують для України

Не потрібно применшувати ризики, які може нести для України енергетична криза в Придністров'ї, але й не потрібно роздувати це до якихось невиданих масштабів, вважає експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.
"Для нас ризик полягає в тому, що в Кишиневі може встановитись після виборів проросійський режим, і ситуація буде дестабілізована, що, на мою думку, станеться у будь-якому випадку. Але з огляду на те, що у Придністров'я немає прямого кордону з росією, то група військ, яка там є в кілька тисяч, не є серйозною військовою силою. Їхні місця дислокації знаходяться в зоні вогневого контролю Збройних сил України. Тому, з цієї точки зору, ми бачимо, що практично за три роки російської агресії звідти вони нічого не змогли зробити. Якщо в Кишиневі буде якийсь проросійський режим, то вони потраплять в ізоляцію, бо два кордони, які має Молдова — це Румунія та Україна", - розказав він в інтерв'ю "ОстроВу".
Михайло Гончар вважає, що при спільній дії України та Молдови можна було б здійснити "санацію цього гнійника на Дністрі".
"Але тут є питання, перш за все, до Кишинева, тому що вони проголосили підхід м'якої реінтеграції, але насправді нічого не відбувається десятиріччями. Чому? Тому що росія тримає в Тирасполі все в своїх руках", - підкреслив він.
Як повідомлялося раніше, за словами Михайла Гончара, Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Після демаршу Зеленського у нас розв'язані руки». Російські ЗМІ про Україну

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну
