Енергетична криза в Придністров'ї: які ризики існують для України

Не потрібно применшувати ризики, які може нести для України енергетична криза в Придністров'ї, але й не потрібно роздувати це до якихось невиданих масштабів, вважає експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Для нас ризик полягає в тому, що в Кишиневі може встановитись після виборів проросійський режим, і ситуація буде дестабілізована, що, на мою думку, станеться у будь-якому випадку. Але з огляду на те, що у Придністров'я немає прямого кордону з росією, то група військ, яка там є в кілька тисяч, не є серйозною військовою силою. Їхні місця дислокації знаходяться в зоні вогневого контролю Збройних сил України. Тому, з цієї точки зору, ми бачимо, що практично за три роки російської агресії звідти вони нічого не змогли зробити. Якщо в Кишиневі буде якийсь проросійський режим, то вони потраплять в ізоляцію, бо два кордони, які має Молдова — це Румунія та Україна", - розказав він в інтерв'ю "ОстроВу".

Михайло Гончар вважає, що при спільній дії України та Молдови можна було б здійснити "санацію цього гнійника на Дністрі".

"Але тут є питання, перш за все, до Кишинева, тому що вони проголосили підхід м'якої реінтеграції, але насправді нічого не відбувається десятиріччями. Чому? Тому що росія тримає в Тирасполі все в своїх руках", - підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, за словами Михайла Гончара, Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті