Електронні послуги принесуть ефект для держави на рівні 48 мільярдів гривень у 2022 році - Федоров

Користування електронними послугами в Україні за прогнозами дасть сумарний економічний та антикорупційний ефект для держави на рівні 48 мільярдів гривень у 2022 році. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

"16,3 млрд грн - такий сумарний економічний та антикорупційний ефект лише від електронних послуг в "Дії" у 2020-2021 роках. А прогноз, за підсумками 2022 року, становить на рівні 48 млрд грн", - йдеться у публікації.

Він навів конкретні кейси Мінцифри. Зокрема - ліквідація корупції завдяки переведенню кожної сфери в онлайн, пояснює Федоров.

"Важливий приклад - цифровізація сфери будівництва. Раніше за оформлення документів на будівництво громадяни та бізнес були вимушені платити великі хабарі. Зараз - все прозоро у кілька кліків на порталі "Дія" та сайті e-construction", - пише він.

У результаті завдяки впровадженню Єдиної державної електронної системи вдалося заощадити державі 3 мільярди гривень на рік.

Запуск електронних лікарняних дозволив заощадити 4 мільярди гривень щорічно, оскільки раніше, до диджиталізації е-лікарняних, щороку за листками непрацездатності з держбюджету виплачувалось понад 18 мільярдів гривень, і "частина коштів йшла на куплені в інтернеті довідки".

"За даними Мінфіну, до 10% всіх соціальних виплат - неефективні. На соціальну сферу щорічно витрачається найбільше коштів - понад 700 млрд грн, які складно відстежити. Це - субсидії, пенсійні виплати та інше. Запуск Єдиної інформаційної системи соціальної сфери дозволить заощадити бюджету до 11 млрд грн щороку", - зазначив міністр.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті