Ексрабин Москви закликав світ реагувати на антисемітські заяви Путіна про президента України

Президент Конференції європейських рабинів Пінхас Гольдшмідт закликав світ засудити антисемітську заяву президента Росії Володимира Путіна, яку він зробив на адресу українського керівництва 19 грудня під час своєї щорічної пресконференції у Москві. На це звертає увагу «Голос Америки», - повідомляє "Радіо Свобода".

Газета The Times of Israel наводить слова колишнього головного рабина Москви Пінхаса Гольдшмідта, який був змушений покинути Росію після початку масштабного збройного вторгнення Росії до України, про небезпеку, яку несуть заяви Путіна в «напівтоталітарному суспільстві».

«Ми не можемо недооцінити небезпечний ефект таких заяв у напівтоталітарному суспільстві, – заявив Гольдшмідт. – Як представник єврейських громад по всій Європі та людина, яка була змушена покинути свій дім і громаду в Москві, я закликаю Європу та вільний світ однозначно засудити небезпечну пропаганду президента Путіна, перш ніж вона пошириться далі».

Під час своєї чотиригодинної пресконференції 19 грудня президент Росії Володимир Путін заявив, що заборона діяльності Російської православної церкви (РПЦ) в Україні була ініційована «етнічними євреями».

«Ці люди, які нападають на церкву, вони не атеїсти, – сказав Путін. – Вони абсолютно невіруючі люди, безбожні люди. Ну, етнічно багато з них є євреями, але ви не бачили, щоб вони відвідували жодну синагогу».

У своєму дописі в мережі Х (колишній Twitter) рабин Пінхас Гольдшмідт, наголошує, що слова Путіна вписуються в стару радянську традицію державного антисемітизму, Європа має звернути на них увагу.

«Це перегукується зі сталінською антисемітською риторикою «Змови лікарів» (1948–53 роки). Історія вчить нас: з ненавистю треба боротися. Закликаємо європейських лідерів засудити ці заяви!» – написав Гольдшмідт.

У коментарі для газети The Times of Israel він додав, що сталінська «Боротьба з космополітизмом» і «змовою лікарів», яка насправді була жорстокою антисемітською кампанією, «призвела до арешту та вбивства більшої частини радянського єврейського керівництва Радянського Союзу».

Нинішня заява Путіна, за його словами, є лише одним з прикладів «явного та жорстокого антисемітизму його режиму, який посилився після його вторгнення в Україну в 2022 році та подій 7 жовтня 2023 року».

Пінхас Гольдшмідт, який уже майже 13 років є президентом Конференції європейських рабинів, до якої входять близько 800 ортодоксальних єврейських учених, з 1993 по 2022 рік був головним рабином Москви.

Він покинув Росію вже через кілька днів після початку російської повномасштабної агресії в лютому 2022 року, через те, що Кремль змушував релігійних лідерів підтримати війну.

Побоюючись зростання антисемітських настроїв у Росії, з лютого 2022 року до початку березня 2023 року з Росії до Ізраїлю виїхало понад 50 тисяч російських громадян, повідомив «Голосу Америки» посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський. В інтерв'ю німецькому громадському мовнику Deutsche Welle (DW) у травні цього року Гольдшмідт сказав, що ця цифра може сягати 100 тисяч.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті