Економіка росії з введенням санкцій "відкотилася" на 30 років назад - у МЗС України указали на помилку Сійярто

Російська економіка з введенням санкцій відкотилася на тридцять років назад. Про це заявили у МЗС України, коментуючи заклик міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто до лідерів ЕС, що вводять санкції, піти у відставку, бо ніби-то обмеження не діють. Про це написав речник МЗС Олег Ніколенко 18 листопада у Фейсбуці.

"Міністр закордонних справ Угорщини вважає, що російська економіка не постраждала від санкцій. Він закликав лідерів ЄС, які виступали за санкції, піти у відставку. А тепер давайте подивимося на цифри, які дають Рада Європейського Союзу, Світовий банк та Міжнародний валютний фонд", - пише Ніколенко.

Зокрема, він приводить такі показники по росії:
- падіння ВВП від 5,5 до 9%;

- зменшення обсягів торгівлі товарами і послугами на 30-35%;

- скорочення експорту нафти до ЄС на 90% до кінця року;

- вихід майже 1000 іноземних компаній, які складали 40% ВВП;

- інфляція на рівні 22%;

- неможливість імпортувати технології та комплектуючі частини;

- стрімке скорочення виробництва;

- знецінення ринку капіталу.

"Російська економіка відкотилася на тридцять років назад. Заяви про те, що європейські санкції не впливають на економіку росії, не відповідають дійсності. Якби в Москві або Будапешті не намагалися применшити ефективність рішень Брюсселя, санкції працюють та обмежують можливості РФ фінансувати війну проти України. Так кому слід йти у відставку: тим, хто захищає мир та безпеку в Європі, чи тим, хто розмиває зусилля ЄС із протидії агресії росії?", - задає риторічне питання речник Міністерства закордонних справ України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті