Економіка росії через війну втратить 190 млрд доларів ВВП до 2026 року - Bloomberg

Росія через вторгнення в Україну втратить 190 мільярдів доларів ВВП до 2026 року. Про це 17 лютого повідомляє Bloomberg.

"Економіка, яку Путін колись хотів зробити однією з п'яти найбільших у світі, може втратити 190 мільярдів доларів валового внутрішнього продукту до 2026 року порівняно з довоєнною траєкторією, що приблизно еквівалентно всьому річному ВВП таких країн, як Угорщина чи Кувейт", - повідомили журналісти.

У виданні зазначили, що росія змогла уникнути економічного краху після початку війни, проте це лише "перший акт повільно тліючої кризи", яка буде розігруватися найближчими роками. Так, до 2026 року економіка РФ втратить 8% порівняно з тим, що було б, якби путін не наказав нападати на Україну в лютому 2022 року.

"Ефект санкцій пролонгований. І процес санкцій не завершено. Вводяться все нові й нові", - сказав Олег В'югін, колишній високопосадовець центрального банку та Міністерства фінансів.

Тим не менш, росіянам вдалося уникнути економічної кризи, попри запровадження "безпрецедентних санкцій". Зокрема, путіну допомогла потреба США та їхніх союзників у збереженні доступу до енергії. У результаті РФ заробляла достатньо продажу нафти, використовуючи попит із боку Індії та Китаю.

Країни, на частку яких припадає понад 30% світового ВВП, підтримували торговельні зв'язки та утримувалися від засудження вторгнення, що дозволило росії відновити ланцюжки поставок та боротися з економічною ізоляцією. За даними Bloomberg Economics, не менш важливими для стримування збитків були екстрені заходи, які запобігли фінансовому краху.

Водночас до кінця 2022 року економіка росії зафіксувала скорочення третього кварталу поспіль. Причому зниження посилилося минулого кварталу і може стати ще гіршим на початку цього року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що війна путіна проти України обходиться росії втратою європейського енергоринку.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті