Джонсон упевнений: український народ переможе, а британці впораються з енергетичною кризою

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон звернувся до британців зі сторінок Mail on Sunday, закликавши бути готовим до наслідків енергетичної кризи та висловивши впевненість у перемозі України, вторгнення якої спровокувало цю кризу. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Найближчі місяці будуть важкими - "можливо, дуже важкими", пише Джонсон, рахунки за електроенергію будуть "приголомшливими", а вартість опалення будинків багатьох уже зараз лякає: "І все ж таки я як ніколи впевнений, що ми пройдемо цей шлях і що Британія стане сильнішою і процвітаючою".

За його словами, раніше країні вдалося впоратися зі зростанням світових цін, викликаним наслідками Covid - проте ніхто не міг передбачити "жорстокий та ірраціональний" напад на Україну, "на ні в чому не винну європейську країну". "Саме варварське вторгнення Путіна налякало енергетичні ринки", - констатує британський прем'єр.

Він визнає, що "війна Путіна дорого обходиться британським споживачам": "Ваш рахунок за електроенергію подвоюється. Боюся, Путін це знає. Йому це подобається". Проте, на думку Джонсона, росія не зможе змусити зняти санкції та "клянчити російську нафту і газ", а також підштовхувати українців до укладання угоди з тираном у кремлі.

"У цьому жорстокому армрестлінгу український народ може перемогти і переможе. Так буде і з Британією", - проголосив прем'єр, який готується піти у відставку, який за час російського вторгнення кілька разів відвідав Київ.

З кожним місяцем позиції путіна слабшають, вважає Джонсон: "Його здатність залякувати та шантажувати зменшується. А позиції Британії зміцнюватимуться".

Перерахувавши заходи підтримки, яку надає влада британцям, а також кроки щодо відмови від російських енергоносіїв, автор наприкінці своєї великої статті приходить до висновку, що Британія має продовжувати підтримувати українців, чиї військові успіхи він називає чудовими. І закликає Захід подвоїти підтримку.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті