"Дискусії тривають, але прогрес є" - посол України про новий пакет допомоги від США

Посол України в США Оксана Маркарова сподівається, що Україна незабаром отримає додаткову допомогу від США, зазначивши, як і раніше, сильну двопартійну підтримку Києва в Конгресі. Про це вона заявила під час панельної дискусії в Українському домі в Давосі 15 січня, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"Виходячи з моїх дискусій на Капітолійському пагорбі, я можу чітко сказати, що у нас, як і раніше, дуже сильна двопартійна підтримка, незважаючи на ці дуже важкі обговорення, незважаючи на те, що дискусії тривають, і ми не змогли побачити ухвалення пакета допомоги до Різдва, і обговорення все ще тривають. Але в цьому є великий прогрес", - сказала Маркарова.

Посол наголосила, що обговорення про те, допомагати Україні чи ні, в Конгресі не ведуть, а йдеться про питання південного кордону, що прив'язане до пакета допомоги Україні та Ізраїлю.

"І ми молимося і розмовляємо з усіма нашими друзями і союзниками і просимо їх знайти рішення якомога швидше, щоб ми могли рухатися вперед і отримати необхідну нам підтримку, тому що вона потрібна нам ще вчора", - додала Маркарова.

Вона зазначила, що наразі для України дуже важливим є питання не лише оборонної підтримки, а й бюджетної також, оскільки це необхідно для розвитку економіки та забезпечення інвестицій.

"Я можу вам сказати, що американці розуміють цю боротьбу і підтримують її, тому що ми боремося за цінності, на яких заснована Америка. Тепер, як перейти від підтримки, від розуміння до ухвалення рішень і отримати підтримку, яка нам потрібна, переведену в долари і зброю, це завдання номер один. І я дуже сподіваюся, що ми підійшли до кінця цього процесу і незабаром отримаємо додаткову підтримку України", - наголосила пані посол.

Маркарова зазначила, що в демократичних країнах ведуться дискусії, і також "це дуже важкий рік виборів". Тому, як пояснила дипломат, стоїть питання, як пройти демократичні процеси, "але водночас, як швидко ухвалювати рішення".

"Тому що Іран, Північна Корея, Росія, ХАМАС показують, що вони здатні швидко ухвалювати рішення, допомагати один одному та здійснювати свої жахливі військові злочини. Тепер питання до демократичних країн: чи зможемо ми це зробити? І я думаю, що це одна з найбільших дискусій", - сказала вона.

У жовтні президент США Джозеф Байден направив до Конгресу запит на надання фінансової допомоги Україні в розмірі $61,4 млрд терміном на рік, а також $14,3 млрд на посилення оборони Ізраїлю. Крім цього, Байден запросив $13,6 млрд на охорону кордону США і Мексики, $7,4 млрд на інші пріоритети у сфері національної безпеки. Загалом президент США запросив у Конгресу схвалення на додаткове фінансування в розмірі $106,7 млрд.

Нагадаємо, у Держдепі США впевнені, що Конгрес виділить допомогу Україні. 

Як повідомлялося, Байден закликав республіканців не блокувати допомогу Україні, пообіцявши значні зміни у міграційній політиці. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті