Диктатор путін запевнив главу Міноборони КНР, що у них розгортається "успішна та різнопланова" співпраця

Російський диктатор путін увечері 16 квітня – як випливає з повідомлень Кремля та російських державних інформагентств – зустрівся з міністром оборони Китаю Лі Шанфу, який прибув до РФ з візитом. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Це перша закордонна подорож китайського міністра після його вступу на посаду. Раніше Міноборони РФ повідомляло, що візит триватиме з 16 до 18 квітня. Про зустріч Лі Шанфу з путіним заздалегідь не повідомлялося, анонсувалася лише його зустріч із міністром оборони Сергієм Шойгу. Шойгу був присутній на переговорах путіна з китайським міністром, які пройшли у Кремлі.

У своїй вступній промові путін назвав взаємодію Москви і Пекіна у військовій сфері "успішною і різноплановою", зазначивши, що військові відомства двох країн "регулярно обмінюються інформацією та проводять спільні навчання".

Лі Шанфу повторив тезу голови КНР Сі Цзіньпіна про те, що відносини росії та Китаю "перевершують військово-політичні союзи часів холодної війни", але при цьому не спрямовані проти інших країн.

Якісь подробиці того, що обговорювалося на зустрічі, невідомі.

У повідомленні нагадується, що зустріч путіна з міністром оборони Китаю пройшла через кілька тижнів після візиту до Москви китайського лідера Сі Цзіньпіна. На переговорах путіна і Сі обговорювалася, зокрема, війна в Україні - причому путін після їх завершення сказав, що росія підтримує багато пунктів так званого китайського мирного плану.

Лі Шанфу, будучи головою одного з управлінь Міноборони Китаю, раніше був внесений до санкційного списку США - підставою для цього стала військова співпраця китайської армії з Москвою.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті