Донецьк після деокупації має залишатися адміністративним центром області - Кириленко

Донецьку після деокупації треба залишати статус адміністративного центру  області Про це заявив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко в інтервʼю газеті "Схід Now", - пише 0629.ua.

"Наша область називається Донецька. Її адміністративний центр – Донецьк. У нас Донецька обласна військова адміністрація. І нарешті після перемоги ми позбавимося всіх приставок для позначення тимчасовості всіх інших міст, які виконували функції обласного центру. Це важливо. Для мене це особисте питання, принципове. Це не означає що інші міста втратять свою важливість. Краматорськ, Покровськ, Маріуполь – всі вони збережуть свою значущість. Але адміністративним центром Донецької області має бути Донецьк, звісно, після перехідного періоду", - заявив Кириленко.

"А ті люди, які зробили все, щоб український прапор не майорів над Донецьком, вже зараз, до моменту деокупації, повинні зробити свідомий вибір і вийти з цієї території,  залишити її і зануритись в свої бажання на території іншої держави, тієї, яка їм до вподоби. Хай насолоджуються життям в своїй улюбленій росії або у вигаданих ДНР, ЛНР, - головне, щоб не тут", - додав очільник ОВА.  

На його думку, нас чекає величезний пласт роботи на деокупованих територіях і для цього влада вже розробляє  першочергові дії, є план деокупації, робота над ним триває. "Ми будемо заходити туди із чітким розумінням, що і як будемо робити", - сказав керівник Донеччини.  

Він також сказав, що не допускаєте тієї думки, що після деокупації Донецьку область можуть поділити на дві або навіть на три окремі області.

"... Донеччина є цілісна. Вона повинна бути в межах своїх кордонів  - так, як записано в Конституції. Однозначно адміністративно-територіальний устрій буде переглядатися  у зв'язку з величезними руйнуваннями. Фактично  стерті з лиця землі міста Бахмут, Красногорівка, Соледар, Маріуполь, Вугледар, Мар’їнка. І це доведеться враховувати при подальшому адміністративному поділі регіону. Але цей перерозподіл повинен відбуватись в межах теперішніх кордонів регіону.  До речі, це питання буде вирішуватися в тому числі і у привязці до стратегії економічного розвитку області. Треба розуміти, які саме підприємства будуть відновлювати роботу або створюватись з нуля, скільки людей на них будуть працювати, які потреби будуть у цих людей. Все це ми маємо враховувати і вирішувати,  які громади  треба укрупнювати, об’єднувати, для їхньої подальшої спроможності. Це ми вже будемо визначати на місці, після перемоги", - акцентував Кириленко, підкреслив - в межах території і площі Донецької області, яка була до 2014 року.

"В цьому плані наша позиція повинна бути тверда чітка. Звісно, коли буде проводитись адміністративна  реформа, тоді можна буде говорити про якісь зміни. Але не зараз", - резюмував голова Донецької ОВА.

Як повідомлялося, Кириленко заявив, що дії влади на окупованих територіях Донеччини після звільнення мають бути збалансованими та ґрунтуватися на чіткому розумінні законодавства.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті