До шкіл у Польщі пішло вдвічі менше нових учнів з України, ніж прогнозувалося

У новому навчальному році близько 40 тисяч нових учнів з України почали відвідувати польські школи. Це вдвічі менше, ніж прогнозувало Міністерство освіти Польщі, - пише портал для українців у Польщі.

Попри те, що від 1 вересня 2024 року українські діти мають шкільний обов’язок у Польщі, у вересні польські школи почали відвідувати близько 40 тисяч нових учнів з України, а не 80, як раніше прогнозувало Міністерство освіти.

Наразі єдиним випадком, коли українські учні можуть продовжити навчання онлайн у своїй українській школі є відвідування випускного класу та складання НМТ, а не польської матури. У всіх інших випадках українські діти зобов’язані відвідувати польську школу. До шкільного обов’язку, зокрема, прив’язані виплати фінансових допомог «Родина 800+» та «Добрий старт». Також за ігнорування цього обов’язку передбачені штрафні санкції. 

Речник Міністерства освіти Пьотр Острембський в інтерв’ю з Poskie Radio повідомив, що ці дані ще не є остаточними, але до польських шкіл долучилося значно менше учнів, ніж очікувалося.

«Наразі ми можемо говорити про близько 40 тисяч учнів з України. Це число, звісно, стосується всіх 16 воєводств, але на кожне з них випадає невелика кількість учнів. Тож школи не мають проблем з прийняттям учнів з України», – додав він. 

Як прокоментував експерт з питань освіти Центру громадянської освіти Єнджей Вітковський, наразі є дві версії, чому польські школи відвідує менша кількість учнів з України, ніж очікувалося: «Або дітей з України у Польщі значно менше, ніж ми думаємо, або частина тих дітей, котрі в Польщі, попри шкільний обов’язок, який розповсюджується на них з 1 вересня, надалі не долучилися до польської освітньої системи», – зазначив він в інтерв’ю з Polskie Radio. 

Видання Oko.Press повідомило, що частина батьків має складнощі з записом дітей до польських шкіл.

«В українських групах в соціальних мережах батьки описують ситуації, коли з’являються непорозуміння в школах, до яких вони хочуть записати дітей. Наприклад, у школах нема місця або дітям пропонували долучитися до класу, який на два роки молодший ніж той, до якого повинна піти дитина. В одній з груп батько підлітка написав, що дитина закінчила 8 клас в Україні й до польської школи його не беруть, а в ліцеї нема місця», – йдеться у статті. 

Станом на 1 липня 2024 року за даними Міністерства національної освіти Польщі у польських початкових та середніх школах навчалося 147 755 учнів-біженців з України. Ще 30 610 дітей відвідували дитячі садки та пункти дошкільної підготовки. Загалом у польських закладах дошкільної, початкової та середньої освіти навчається 178 365 українців.

Статті

Донбас
17.11.2024
17:19

Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми...
Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Всі статті